משפט

ועדת השחרורים החליטה: יקוצר מאסרה של ציפי רפאלי

אמה של דוגמנית העל בדרך הביתה: הפרקליטות תמכה בשחרורה המוקדם של רפאלי שהורשעה בהעלמת מס במיליונים, ועדת השחרורים אישרה לקצר בשליש את מאסרה - והיא צפויה להשתחרר בסוף החודש הבא

גלעד מורג ורועי רובינשטיין, ynet 11:5013.04.21

בדרך הביתה: ועדת השחרורים החליטה היום (ג') כי יקוצר בשליש עונש המאסר של ציפי רפאלי, אמה והסוכנת האישית של דוגמנית העל בר רפאלי שהורשעה בהעלמות מס במיליונים. בוועדה הוצגה עמדת הפרקליטות, שהסכימה לשחרור מוקדם של רפאלי. היא צפויה להשתחרר בסוף החודש הבא.

 

 

 

הסיבות, בין היתר, לעמדת הפרקליטות: זהו מאסרה הראשון של רפאלי, התנהגותה בכלא חיובית, היא עברה הליכי טיפול כנדרש ומשתתפת בתוכנית של הרשות לשיקום האסיר. על רפאלי נגזרו 16 חודשי מאסר, והיא נכנסה לכלא בספטמבר. במקביל, החנינה שהגישה רפאלי לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין תלויה ועומדת - ואם ריבלין יעניק לה חנינה זו, השחרור יהיה מיידי.

 

מימין: בר, רפי וציפי רפאלי מימין: בר, רפי וציפי רפאלי צילום: מוטי קמחי

 

רפאלי האם, המיוצגת על ידי עו"ד שני אילוז, מרצה את עונש המאסר במסגרת עסקת טיעון שאליה הגיעה ביחד עם בתה והפרקליטות. השתיים הואשמו בהעלמת מס על הכנסות של 34 מיליון שקל, והודו בעבירות במסגרת הסדר טיעון, שעל סיכומו פורסם לראשונה ב-ynet וב"ידיעות אחרונות".

 

על פי הסדר הטיעון, בר רפאלי מרצה תשעה חודשי עבודות שירות בבית נועם שבקריית אונו, מרכז המספק מסגרת חינוכית שיקומית לחניכים מעל גיל 21, בעלי לקויות שכליות ופיזיות. בית נועם פועל זה 34 שנים בעיר, ובו 72 חניכים שהגיעו מכל רחבי הארץ.

 

התיק הפלילי נגד רפאלי ואמה היה אחד מתיקי החקירה הגדולים של מס הכנסה בשנים האחרונות. על פי כתב האישום שנקבע בהסדר טיעון, ציפי רפאלי הורשעה בהשבת תשובה כוזבת על שאלה שנשאלה על פי הפקודה, שימוש במרמה, ערמה ותחבולה, השמטת הכנסה מדו"ח בכוונה להתחמק ממס או לעזור לאחר להתחמק ממס, וכן בעריכת דו"ח לא נכון ובמסירת ידיעות לא נכונות ללא הצדק סביר. בר רפאלי הודתה במסירת ידיעות לא נכונות ללא הצדק סביר.

 

x