$
בארץ

עידן עופר חוזר לרכב החשמלי: OPC רוכשת 51% מחברת טעינת החשמליות ג'ינרג'י

OPC אנרגיה תשלם לג'ינרג'י של רן אלויה 67 מיליון שקל, לפי שווי של 134 מיליון שקל. לג'ינרג'י מאות עמדות טעינה ציבורית ואלפי מינויים, שלהם היא תוכל מעתה למכור גם את החשמל מתחנות הכוח של OPC

אודי עציון 08:2413.04.21

כעשור אחרי קריסת בטר פלייס, עידן עופר חוזר לפעול בתחום הרכב החשמלי בישראל: OPC אנרגיה שבשליטת חברת האחזקות קנון, רוכשת 51% מחברת הטעינה וניהול האנרגיה ג'ינרג'י הוותיקה של רן אלויה תמורת 67 מיליון שקל, לפי שווי של כ- 134 מיליון שקל. ל-OPC אופציה לרכישת יתרת מניות החברה.

 

 

 

ג'ינרג'י היא אחת מארבע חברות טעינת הרכב החשמלי הגדולות בארץ, והוקמה עוד ב-2008. לחברה יש מאות עמדות טעינה ציבוריות, ביניהן כ-20 עמדות טעינה מהירה, אלפי מינויים, ואלפי עמדות טעינה פרטיות. דבר זה יעניק ל-OPC חיבור ישיר ללקוחות כדי למכור להם את החשמל שמייצרות חמש תחנות הכוח הפרטיות שלה. גינרג'י היא גם אחת הספקיות הגדולות של עמדות טעינה ליבואני הרכב, ומעסיקה כ-60 עובדים. החברה גם מייצרת עמדות טעינה במפעל שלה באשקלון עבור לקוחות בארץ ובחו"ל.

 

 

עידן עופר עידן עופר צילום: עוז מועלם

 

OPC היא חברת החשמל הפרטית הראשונה בארץ, ומחזיקה בתחנות כוח במישור רותם ובחדרה, ומקימה ומפתחת את תחנות הכח צומת, ושורק, וכן תחנות כוח נוספות בחצר הלקוחות. 

גיורא אלמוגי, מנכ"ל OPC אנרגיה גיורא אלמוגי, מנכ"ל OPC אנרגיה

 

אשתקד נמכרו בישראל כ-1,500 מכוניות חשמליות. ברבעון הראשון של השנה נמכרו כ-1,000 מכוניות חשמליות והשוק צפוי לעבור את רף ה-5,000 מכוניות השנה. זאת בנוסף למכירת מכוניות מכוניות היברידיות נטענות שעושות גם הן שימוש בעמדות טעינה פרטיות וציבוריות.

 

עידן עופר היה המשקיע הראשון ובעל השליטה בחברת בטר פלייס שהוקמה במקביל לג'ינרג'י, הקימה בארץ 40 תחנות החלפת סוללות, ומכרה כ-1,500 מכוניות רנו פלואנס ZE שהותאמו לשימוש בהן. החברה פשטה רגל ב-2013, אחרי שהושקעו בה כ-800 מיליון דולר.

 

 

עמדת טעינה לרכב חשמלי של  ג'ינרג'י עמדת טעינה לרכב חשמלי של ג'ינרג'י צילום: ג'ינרג'י

 

גיורא אלמוגי, מנכ"ל OPC אנרגיה: "אנו מאמינים שבתוך מספר שנים לא רב, מרבית כלי הרכב שיימכרו בארץ יהיו חשמליים, דבר שיגרום לעלייה משמעותית בביקוש לחשמל וצורך במתן פתרונות לשירותי ניהול הטענת רכבים. מנכ"ל ג'ינרגי, רן אלויה, הוא מהחלוצים של התחום בישראל ובעולם וביחד עם צוות הניהול המקצועי ברמה הגבוהה ביותר בתחום הרכב ושוק פתרונות האנרגיה בישראל".

 

את OPC ייצגו ד"ר שאול חיון וניצן פלדמן ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות' ואת חברת ג'ינרג'י ייצגו עורכי הדין יובל לזי ומאיר ווינקלר ממשרד ברנע ג'פה לנדה.

 

x