$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

עלות הג'וב של ינקי דרעי: 2.3 מיליון שקל בשנה

בנו של יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, משמש ראש המחלקה לגיוס כספים בהסתדרות הציונית העולמית; גורמים במוסד לכלכליסט: "הרחבת המחלקה מיותרת, מדובר בבזבוז כספי ציבור ובאתנן פוליטי לש"ס"

צבי זרחיה 10:2613.04.21
עלות לשכתו של ינקי דרעי, בנו של יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, כראש המחלקה לגיוס כספים בהסתדרות הציונית העולמית היא כ־2.3 מיליון שקל בשנה. כך נודע לכלכליסט.

 

 

 

דרעי צפוי להתמנות בקרוב כראש המחלקה ויהנה משכר של שר בממשלה, כ־50 אלף שקל בחודש. לפיכך, עלות העסקתו תגיע למיליון שקל בשנה. בנוסף, הוא זכאי להעסיק 3 עובדים: מנהל מחלקה עם שכר ברוטו של 21 אלף שקל וכן עוזר ומזכירה. עלות העסקתם של העובדים היא כ־1.3 מיליון שקל בשנה.

 

עם הקמת הקואליציה במוסדות הציוניים לפני מספר חודשים מונה דרעי במסגרת ההסכמים הקואליציונים עם ש"ס כמנהל המחלקה. כעת הוא ישודרג לתפקיד ראש המחלקה. 

שר הפנים, אריה דרעי שר הפנים, אריה דרעי צילום: עמית שעל

 

גורמים בהסתדרות הציונית העולמית אמרו לכלכליסט כי הרחבת המחלקה מיותרת וכי מדובר בבזבוז כספי ציבור ובאתנן פוליטי לש"ס. לדבריהם, ההערכה היא שדרעי יוכל לגייס מחו"ל לכל היותר כחצי מיליון שקלים בשנה, סכום שהוא נמוך בהרבה מעלות המחלקה שלו.

 

מההסתדרות הציונית נמסר: “ינקי דרעי עתיד להיות אחראי על גיוס משאבים והקשר עם הקהילות. המחלקה עוסקת בתחומי פעילות חדשים והליך גיבוש תוכניות העבודה טרם הושלם”.

 

יצוין כי שלמה דרעי, אחיו של אריה ודודו של ינקי, מכהן כסגן יו"ר קק"ל בלא שכר. ואולם, קק"ל מעמידה לרשותו לשכה, ועוזרים. הוא מופקד על אגפי הכספים, המקרקעין, ביקורת הפנים והמחלקה המשפטית.

 

שלמה דרעי שלמה דרעי צילום: פלאש 90

 

x