בארץ

לראשונה מאז הבחירות: מפגינים בבלפור נגד נתניהו

אחרי הטלת מלאכת הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו, מוחים כאלף איש מול מעון ראש הממשלה בירושלים. עוד כ-30 מפגינים מול בית הנשיא. לפני כן מחו רבים בצמתים ובגשרים

גלעד כהן, רועי רובינשטיין, ynet 22:1910.04.21

לראשונה מאז הבחירות, ואחרי הטלת מלאכת הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו, מפגינים הערב (שבת) כאלף איש מול מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים נגדו ונגד התנהלות ממשלתו. במקביל, התייצבו כ-30 מפגינים מול בית הנשיא וכוחות משטרה הוזעקו למקום. לפני כן מחו רבים בצמתים ובגשרים.  

קלאודיו, תושב כפר סבא שהגיע להפגנה בבלפור, אמר כי "אנחנו לא רוצים את ביבי בבלפור. אנחנו חושבים שביבי לא עומד בטוהר המידות כדי להיות ראש ממשלה. הדמוקרטיה עצמה לא יודעת להגן על עצמה. יש מנגנוני הגנה כמו מערכת המשפט שביבי שחק אותם ואת כל מנגנוני ההגנה של הדמוקרטיה הישראלית".

 

מפגינים מול מעון רה"מ ברחוב בלפור, הערב מפגינים מול מעון רה"מ ברחוב בלפור, הערב צילום: רפי קוץ
מפגינים נוספים מול בית הנשיא בירושלים, הערב מפגינים נוספים מול בית הנשיא בירושלים, הערב

 

נורית מכרכור הוסיפה: "אי אפשר איתו. הוא מושחת ונוכל. נפגין עד שהוא הולך. אי אפשר לסבול זה. התעוררנו מאוחר מידי. אז מה אם הוא קיבל 30 מנדטים, רוב המנדטים קראו לשינוי. הוא לא יצליח להרכיב קואליציה. אנחנו לא מוותרים. נהיה בכל הארץ. אני כל הזמן עסוקה בזה. אני מתוסכלת שאני לא יכולה לצאת יותר להפגנות בגלל העבודה. כולם חזרו כבר למסגרות ולעבודה".

 

תא"ל במיל' אמיר השכל, ממובילי המחאה וממייסדי אוהל המחאה מול מעון ראש הממשלה שפורק לפני כ-20 יום, אמר כי "המחאה לא שקטה ולו לרגע. אנחנו לא נפסיק. הבעיה שעכשיו אנחנו בתקופה של אי וודאות. אנחנו חייבים להתאים את עצמנו למה שקורה. אם נתניהו ירכיב ממשלה נחזור לשיא של ההפגנות".

 

הוא הוסיף: "היום זה לא מצב של ראש ממשלה מואשם בפלילים, זה ראש ממשלה שלא מקיים את הנחיות בית משפט. אנחנו חיים באנרכיה. אין שר משפטים, אין שר תקשורת, אין פרקליט מדינה. זה כאוס". גם שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון הגיע למקום ושוחח עם השכל, שנשמע אומר לו: "אתה מודאג כמוני".

 

המפגינים מול מעון ראש הממשלה קראו ליו"ר ימינה נפתלי בנט לא לחבור לנתניהו, ולהצטרף לגוש שמתנגד לו. "העם קבע כי הוא רוצה בממשלת שינוי ולא יקבל עוד מערכת בחירות", אמרו בארגון הדגלים השחורים לקראת ההפגנות. בתנועת "אין מצב" מסרו: "לא נשתוק ולא נעמוד מהצד כשחבר כנסת עם שלושה כתבי אישום ומשפט מתנהל ינסה להקים ממשלה בישראל".

 

בתנועת "קריים מיניסטר" אמרו כי מדובר במצב "קריטי", ומסרו כי נאומו של נתניהו בערב יום השואה מראה כי "הוא לא בוחל באמצעים", כלשונם. "זו שעת חירום. לאזרחי ישראל מגיע ראש ממשלה במשרה מלאה שיאחד את העם".

x