$
בארץ

ישראל הציעה למנכ"ל פייזר להשיא משואה

הוועדה לבחירת מדליקי המשואות הציעה לאלברט בורלא להדליק את משואת התפוצות, אך הוא הודיע שלוח הזמנים שלו לא מאפשר זאת. במקום זה הוא ישלח סרטון ברכה ליום העצמאות שבו יצהיר: "אעשה הכול כדי שישראל תמשיך לקבל מיליוני חיסונים"

איתמר אייכנר, ynet 08:1808.04.21
הוועדה לבחירת מדליקי המשואות הציעה למנכ"ל חברת פייזר העולמית אלברט בורלא להדליק את משואת התפוצות בטקס בערב יום העצמאות - אך הוא הודיע שלוח הזמנים שלו לא מאפשר זאת.

 

 

למרות שלא ישיא משואה, בורלא בכל זאת ישתתף בטקס - דרך סרטון ברכה שלו לרגל יום העצמאות, שילווה בהצהרה שלפיה הוא יעשה הכול כדי שישראל תמשיך לקבל אספקה של מיליוני חיסוני פייזר. יוזמת הרעיון שלפיו מנכ"ל פייזר ישיא משואה היא מירי רגב, יו"ר ועדת השרים לסמלים וטקסים.

 

בעצרת הממלכתית לפתיחת אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה התייחס אמש ראש הממשלה נתניהו בנאומו לשיחותיו עם מנכ"ל פייזר: "גם הוריו של אלברט היו ניצולי שואה, אוּדִים מוצלים מן האש ששרפה את קהילת יהודי סלוניקי המפוארת. והנה כעבור 80 שנה הגורל מפגיש למשימת הצלה את ראש הממשלה של מדינת ישראל שקמה מן האפר, ואת ראש חברת פייזר שממציאה מזור למגפת הקורונה שמאיימת על האנושות כולה. השואה והתקומה היו ברקע שיחותיי עם אלברט בורלא, יהודי גאה המוביל את אחת החברות החשובות בעולם".

 

בורלא, שישתתף היום במצעד החיים הווירטואלי, אמר לקראת האירוע כי "כבן לניצולי שואה, לכבוד הוא לי להשתתף במצעד החיים. הרבה ניצולים לא דיברו על הסיוטים שעברו מרוב כאב, אך הוריי דיברו על כך רבות. הם עשו זאת כדי שנזכור. שנזכור את החיים שהלכו לאיבוד, שנזכור מה עלול לקרות כשמאפשרים לווירוס הרוע להתפשט ולתקוף, ומעל הכול כדי שנזכור את ערך חיי האדם".

אלברט בורלא מנכ"ל פייזר אלברט בורלא מנכ"ל פייזר צילום: רויטרס

 

לדבריו, "הוריי לא לימדו אותנו לשנוא או לנקום. להפך, הם לימדו אותנו כמה הם בני מזל שנותרו בחיים. עלינו לחגוג את החיים. כמי שמוביל חברה המשנה את חייהם של מטופלים רבים, אני נרגש שהשנה מצעד החיים מוקדש לגיבורים שהגישו עזרה רפואית בגטאות ובמחנות ולאלה המגישים עזרה כיום".

x