$
משפט

ביהמ"ש בקנדה: בלאק קיוב ניסתה להביך שופט תמורת 11 מיליון דולר בעמלות

לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, חברת הפיננסים Catalyst Capital Group שכרה את שירותיה של חברת החקירות הישראלית, שמצידה שלחה סוכנים במטרה לפגוע במוניטין של השופט פרנק ניובולד ובזה של חברה מתחרה בתחום הפיננסים במסגרת מבצע שכונה "פרויקט מייפל טרי". בלאק קיוב: "לוקחים חלק רק בפעילויות חוקיות"

חדשות חוץ 10:5901.04.21

חברת החקירות והמודיעין העסקי בלאק קיוב הישראלית ניסתה להביך שופט שפסק כנגד החברה הפיננסית ששכרה את שירותיה, כך לפי פסיקת בית משפט באונטריו, קנדה. לפי הוול סטריט ג'ורנל, חברת Catalyst Capital Group שבסיסה בטורונטו הסכימה לשלם עמלה של עד 11 מיליון דולר לבלאק קיוב, שכפי שנחשף בכלכליסט שלחה סוכנים במטרה לפגוע במוניטין של השופט הקנדי ובחברה מתחרה, במסגרת מבצע שכונה "פרויקט מייפל טרי".

 

 

הפסיקה, שניתנה על ידי השופטת קארי בוסוול מבית המשפט העליון לצדק של אונטריו, מספקת הצצה נדירה לפעילותה של בלאק קיוב ולהסדרי התשלומים שלה. חברת החקירות הפרטית, שבתקשורת מכונה לעתים "המוסד הפרטי", עזרה ללקוחות תאגידיים בהזדמנויות שונות על ידי איסוף מידע מזיק בשיטות חשאיות על מתחרים או יריבים משפטיים, בהצלחה מעורבת.

 

החלטת השופטת היא ההתפתחות האחרונה בסכסוך ממושך בין קטליסט לבין מתחרתה West Face Capital. ווסט פייס, שנמצאה על הכוונת של בלאק קיוב, ביקשה מבית המשפט לחייב את קטליסט לחשוף מסמכים שקשורים לחקירה הפרטית. בלאק קיוב אמרה בעקבות הפסיקה שהיא "לוקחת חלק רק בפעילויות חוקיות", וששיטותיה נתמכות על ידי מומחי משפט כדי לוודא שהיא שומרת על החוק בכל תחום שיפוט בו היא פועלת.

 

מייסד ומנכ"ל בלאק קיוב דן זורלא מייסד ומנכ"ל בלאק קיוב דן זורלא צילום: יוסי אלוני - ויקיפדיה

 

על פי הפסיקה, קטליסט לא ידעה או אישרה את מה שהשופטת בוסוול תיארה כשיטות החקירה של בלאק קיוב שנועדו להונות את ווסט פייס ואת השופט הקנדי פרנק ניובולד.

 

קטליסט הסכימה לשלם לבלאק קיוב עמלת בסיס של 1.5 מיליון דולר, ועד 11 מיליון דולר, בהתאם למערכת בונוסים - כך על פי בית המשפט. קטליסט, מצידה, תבעה את בלאק קיוב בינואר בטענה שהיא ערכה חקירה פזיזה ורשלנית. צוות של בלאק קיוב פיתה ב-2017 את השופט ניובולד ועובדים בעבר ובהווה של ווסט פייס להגיע לפגישות שונות בניסיון לגרום להם לחשוף פרטים חסויים ומידע מביך, ולהקליט אותם עושים זאת.

x