$
מעסיקים

המנהלים "משגשגים" עכשיו בעבודה. והם היחידים

לפי סקר שערכה מיקרוסופט בקרב 30 אלף עובדים ברחבי העולם 61% מהמנהלים השיבו כי הם שיגשגו בעבודה תחת מגבלות המגיפה בהשוואה ל-38% מהעובדים; בני דור ה-Z שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם העבודה נפגעו במיוחד: 60% מהם העידו כי הם 'שורדים' או 'נאבקים כדי לשרוד' בעבודה

מעין מנלה 11:5230.03.21

עבודה בתנאי הגבלות וסגרים גרמה למרבית העובדים לחוש שהם שורדים או נאבקים כדי לשרוד, וזה נכון לגבי עובדים נשואים, רווקים, הורים, עובדי שטח, עובדים חדשים ועובדים מדור ה-Z, כך לפי סקר שערכה מיקרוסופט בקרב 30 אלף אנשים ממגוון חברות ב-31 מדינות. היחידים שלא חשו כך הם מנהלים בכירים, אשר 61% מהם אמרו שהם 'משגשגים' בתנאי העבודה בתקופת הקורונה.

 

יותר מכך, 41% מהעובדים שוקלים לעזוב את מקום העבודה הנוכחי שלהם, 54% העידו כי הם עובדים יותר מדי וכמעט 40% אמרו שהם "מותשים". סקר נפרד מצא ש-52% מהעובדים מתכננים לחפש עבודה חדשה השנה, עלייה מ-43% ב-2020 וב-2019, זאת לפי הדו"ח השנתי של Achievers על מעורבות ושימור עובדים.

 

העבודה מהבית, הריחוק החברתי, חוסר הוודאות והלחץ שיוצרת ההתמודדות עם מגיפה עולמית כל אלה מובילים לשחיקה. הבידוד, כך נראה מגביר את השחיקה, שכן 60% מעובדי דור ה-Z בני ה-18 עד 25 העידו כי הם 'שורדים' או 'נאבקים כדי לשרוד' בתנאי העבודה בזמן מגיפת הקורונה וכך גם 67% מהרווקים. גם עובדים חדשים, שהתחילו את עבודתם בזמן המגיפה העידו על רמות שחיקה גבוהות. גם עובדי שטח, כאלה שיצאו מהבית לעבודה דיווחו על קשיים ושחיקה, כאשר 61% אמרו שהם שורדים או נאבקים לשרוד בעבודה בעת המגיפה. בממוצע, 38% עובדים שאינם ממקבלי ההחלטות השיבו כי הם 'משגשגים' בתנאי העבודה שנוצרו עקב מגיפת הקורונה, 23% פחות מאשר המנהלים.

 

לעובדים מדור ה-Z קשה יותר מלבני הדורות האחרים במקום העבודה. הם נמצאים פחות זמן בשוק העבודה וחוו את המשבר בזמנים שבהם הם נכנסים לעולם העבודה או מתחילים להתקדם. הקשיים העיקריים שלהם הם להביע את דעתם, או 'להשחיל מילה' בעת שיחת וועידה או פגישת וידאו; וכן הם מתקשים לחוש התלהבות מהעבודה ו'מחוברות' למקום העבודה, כך לפי המחקר של מיקרוסופט שפורסם בבלוג הרשמי של החברה.

 

עבודה מהבית, ארכיון עבודה מהבית, ארכיון Credit: Shutterstock

 

 

"המנהיגים איבדו את הקשר עם השטח", אמר לבלומברג סגן נשיא מיקרוסופט ג'ארד ספאטארו. "61% אומרים שהם משגשגים – זה גבוה ב-23% מהעובד הממוצע, אז יש שם נתק", אמר. אחת מהסיבות לתחושות הקשות ולשחיקה של העובדים היא העבודה הרבה יותר ותחושת אובדן הגבולות. לפי הנתונים של מיקרוסופט הזמן בו מבלים עובדים בפגישות יותר מהוכפל (148%), הפגישות ארוכות יותר בממוצע ב-10 דקות והמשתמש הממוצע ב-Teams משתמש ב-45% יותר צ'אטים בשבוע, כאשר 42% מהם נשלחים לאחר שעות העבודה הרגילות.

 

"יש הרגשה שפתאום הגבולות נעלמו – 'הבוס שלי חושב שהוא יכול להעיר אותי בשבע בבוקר ולהמשיך באינטראקציה גם בשבע, או שמונה או תשע בערב", אמר ספטארו לבלומברג. לדבריו חשוב שאנשים יבינו שהתנהגות אנושית תגרום לביצועים טובים יותר של עובדים במסגרת לוחות הזמנים.

 

בשבוע שעבר הודיעה מיקרוסופט כיתחזיר חלק מהעובדים למשרדים לשבוע עבודה היברידי. החברה הודיעה לעובדים שגם לאחר שהמשרדים ייפתחו מחדש לחלוטין, הם יהיו חופשיים לעבוד מהבית מחצית מהזמן ללא אישור מיוחד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x