$
בארץ

בחירות 2021

גם המעטפות הכפולות לא הצילו את נתניהו

בבחירות הנוכחיות הצביעו 415,861 בני אדם במעטפות הכפולות - עלייה של 28% לעומת הבחירות הקודמות. אמנם רה"מ קיבל את מספר הקולות הגבוה ביותר, אבל הפסיד בגושים - גוש "רק ביבי" זכה ב-40% מכלל הקולות, לעומת גוש "רק לא ביבי" שזכה ב-47% מהקולות

דורון ברויטמן 18:4225.03.21

נתניהו אומנם קיבל את מספר הקולות הגבוה ביותר במעטפות החיצוניות, אך בראייה גושית, גוש "רק ביבי" זכה למספר נמוך יותר של קולות מאשר גוש "רק לא ביבי", כך עולה מנתוני ועדת הבחירות של הכנסת לאחר סיום ספירת המעטפות הכפולות.

 

על פי הנתונים, מפלגת הליכוד זכתה ב-24% מהקולות במעטפות החיצוניות שהם 101.8 אלף קולות. לשם השוואה בבחירות הקודמות זכתה מפלגת הליכוד ל-33% מהקולות במעטפות החיצוניות.

 

 

בפער ניכר מאחור נמצאת מפלגת יש עתיד עם 14% מהקולות (57.2 אלף קולות), מפלגת ימינה עם 9% מהקולות (39.1 אלף קולות) ומפלגת העבודה עם 9% מהקולות (33.7 אלף קולות). מפלגת ישראל ביתנו השיגה 7% מהקולות במעטפות החיצוניות לאחר שבבחירות האחרונות שיעור זה עמד על 4%.

רה"מ נתניהו רה"מ נתניהו צילום: אי פי איי

 

במבט גושי, מחנה "רק לא ביבי" הכולל את יש עתיד, כחול לבן, העבודה, מרצ, תקווה חדשה, ישראל ביתנו והרשימה המשותפת, זכה ב-47% מהקולות במעטפות החיצוניות וגבר על מחנה "רק ביבי", שכולל את הליכוד, הציונות הדתית, ש"ס ויהדות התורה, שזכה ב-40% מהקולות. שאר הקולות ניתנו לימינה ורע"מ, שנשארו ניטרליות בחלוקה ולמפלגות שלא עברו את אחוז החסימה.

 

בבחירות הנוכחיות הצביעו 415,861 בני אדם במעטפות הכפולות. מדובר בעלייה של 28% ביחס לבחירות הקודמות. המעטפות הכפולות נועדו לאפשר לבוחרים שאינם מצביעים בקלפי סמוך למקום מגוריהם לממש את זכותם הדמוקרטית. באופן מסורתי השימוש במעטפות הכפולות נועד בעיקר עבור חיילים, ימאים ולאנשי משרד החוץ שאינם נמצאים בישראל.

 

עם זאת, לאור משבר הקורונה הוחלט כי בבחירות הקרובות גם חולי קורונה, מבודדים שנמצאים בביתם ושוהים בבתי אבות יוכלו להצביע במעטפות הכפולות.  

x