$
בחירות 2021

בחירות 2021

אין 60 לאף גוש: זו תמונת המנדטים הסופית

ועדת הבחירות פרסמה את התוצאות הכמעט-סופיות, ומהן עולה כי הפלונטר הפוליטי נמשך. גוש תומכי נתניהו עם בנט קיבל 59 מנדטים, לגוש השינוי בלי רע"מ יש 57. לא פחות מ-13 רשימות עברו את אחוז החסימה, שיעור ההצבעה הסופי היה 67.4%. ועדת הבחירות: "נבדקו כבר מאות פניות על ניסיונות לפגוע בטוהר הבחינות"

ירון דרוקמן, איתמר אייכנר, ynet 20:1725.03.21

התוצאות פורסמו, וזו תמונת המנדטים: כמעט יומיים אחרי סגירת הקלפיות בבחירות 2021, פרסמה ועדת הבחירות המרכזית את התוצאות הכמעט-סופיות - ומהן עולה כי הפלונטר הפוליטי נמשך, וכי עדיין הסיכוי הכי גבוה הוא לבחירות חמישיות. 

 

אלו התוצאות: לליכוד 30 מנדטים, ליש עתיד 17 מנדטים, לש"ס 9 מנדטים, לכחול לבן 8 מנדטים, ליהדות התורה 7 מנדטים, לימינה 7 מנדטים, לעבודה 7 מנדטים, לישראל ביתנו 7 מנדטים, לציונות הדתית 6 מנדטים, לרשימה המשותפת 6 מנדטים, לתקווה חדשה 6 מנדטים, למרצ 6 מנדטים ולרע"מ 4 מנדטים. לגוש של הימין-חרדים יש 59 מנדטים יחד עם נפתלי בנט, ולגוש השינוי יש 57 מנדטים ללא רע"מ של מנסור עבאס.

 

 

ספירת המעטפות הכפולות ספירת המעטפות הכפולות צילום: Alex Kolomoisky

 

על פי הנתונים הסופיים, שיעור ההצבעה בבחירות היה 67.4%. מתוך 6,578,084 בעלי זכות בחירה, הצביעו 4,435,805 ישראלים. 26,239 מהקולות נפסלו (כולל פתקים לבנים), ומספר הקולות הכשרים היה 4,409,566. כדי לעבור את אחוז החסימה נדרש לקבל 143,311 קולות, ו-13 רשימות קיבלו יותר מכך. מספר הקולות שניתנו לרשימות שלא עברו את אחוז החסימה היה נמוך יחסית הפעם – 66,107.

  

ספירת המעטפות הכפולות ספירת המעטפות הכפולות צילום: Alex Kolomoisky

 

בוועדת הבחירות אמרו כי תוצאות הבחירות לכנסת ה-24 מפורסמות לאחר "הליכי בדיקה ובקרה רבים ומדוקדקים שביצעה וממשיכה לבצע והוועדה. יחד עם זאת, אלו אינן התוצאות הרשמיות, והתוצאות הרשמיות יפורסמו ביום רביעי הבא, ויוגשו לנשיא המדינה".

 

עו"ד אורלי עדס מנכ"לית ועדת הבחירות הבוקר במרכז הספירה עו"ד אורלי עדס מנכ"לית ועדת הבחירות הבוקר במרכז הספירה צילום: אלכס קולומויסקי

 

 הם ציינו כי במהלך הימים הקרובים, ועד לפרסום התוצאות הרשמיות, תמשיך הוועדה לבצע שורה של בדיקות נוספות במספר מישורים. בוועדה הזכירו את מבצע "נוהל טוהר הבחירות" – לפי הוועדה עד כה נבדקו 500 קלפיות שנבחרו לפי פרמטרים שונים, וצפויות להיבדק מאות קלפיות נוספות וזאת בפעם הראשונה במקביל למבצע ספירת הקולות. במסגרת נוהל זה, נבחנות גם תלונות שהתקבלו ביום הבחירות ובימים האחרונים מהציבור על ניסיונות לפגוע בטוהר הבחירות, לרבות דיווחים מהמשטרה ודיווחי סיירת מפקחי טוהר הבחירות. במסגרת זו נבדקו כבר מאות פניות.

 

בנוסף אמרו בוועדה כי נבדקות פניות מטעם רשימות המועמדים השונים, וממשיכות להתבצע בקרות על התוצאות – כולל בדיקה לאיתור טעויות הקלדה, בדיקות סטטיסטיות ובדיקות אנומליה. בוועדה הדגישו כי ייתכן ולכל הבדיקות האמורות יהיו השלכות על התוצאות הסופיות, ולכן התוצאות המתפרסמות כאן עדיין כפופות לשינויים והתאמות.

x