$
בארץ

מצפצפים על בג"ץ: בליכוד השאירו את שלט "חוזרים לחיים" על בניין מצודת זאב

ביום שישי דחה בג"ץ את עתירת הליכוד נגד החלטת יו"ר ועדת הבחירות, השופט עוזי פוגלמן, לפסול את הסלוגן שבו משתמשת המפלגה, מאחר שהוא מזוהה עם קמפיין החיסונים הלאומי של משרד הבריאות

צבי זרחיה 17:1021.03.21

הליכוד טרם הסירה את שלט החוצות "חוזרים לחיים" שמונף על קיר מצודת זאב בתל אביב, חרף החלטת יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט עוזי פוגלמן, מיום שלישי בשבוע שעבר לפסול את השימוש במילים הללו. ביום שישי דחה בג"ץ את עתירת הליכוד נגד החלטתו של פוגלמן. יצויין שהשימוש במילים "חוזרים לחיים" נעשה בקמפיין משרד הבריאות.

 

פוגלמן קיבל את העתירה של עמותת "אחריות לאומית" והורה לליכוד לשלם את הוצאות העותרת - 3,000 שקל. עם זאת קבע כי "לא הונחו תשתית עובדתית מספקת ותשתית משפטית מספקת לטענה שהביקורים במתחמי החיסונים עולים כדי שימוש בנכסי הציבור בניגוד לחוק".

 

 

 

 

 צילום: שירלי זינגר

 

מנכ"ל עמותת "אחריות לאומית", עו"ד אושי אלמליח, אמר בתגובה: "הליכוד ונתניהו קיבלו צו מניעה למעשה המביש והציני שעשו בסלוגן החיסונים הלאומי. נעמדנו מול כוחות אדירים לקרב עיקש, במקום שבו היו צריכים לעמוד

מערכות אכיפת החוק והפוליטיקאים. שנים רבות של שלטון גרמו לנתניהו ולליכוד להניח שהם מפלגה שיש לה מדינה. אחריות לאומית תפנה בימים הקרובים ליועמ"ש על מנת שיפתח בחקירה בשל מעורבותם של יועצי שר הבריאות בקמפיין משרד הבריאות".

 

בהחלטת בג"ץ לאסור על הליכוד להשתמש בסלוגן תמכו השופטים דוד מינץ ודפנה ברק ארז, ואילו השופט אלכס שטיין סבר שיש להתיר לליכוד להשתמש בסלוגן.

 

טרם נמסרה תגובת הליכוד.

x