$
בארץ

עסקת נשק פומבית ראשונה: תע"א תפתח עם האמירויות מערכת ליירוט רחפנים

המערכת תכלול יכולות השמדת רחפנים בתותח ובלייזר, אבל לא תכלול ידע ישראלי במערכות הלוחמה האלקטרונית, שתספק חברה בלגית

אודי עציון 10:3911.03.21

הסכם פומבי ראשון לייצוא נשק למפרץ הפרסי בעקבות הסכמי אברהם: התעשייה האווירית ויצרנית הנשק הלאומית של האמירויות, חברת EGDE, יפתחו מערכת ליירוט רחפנים ומזל"טים.

 

 

 

השתיים הכריזו הבוקר כי המערכת תותאם לצרכי האמירויות, המזרח התיכון וצפון אפריקה, כך שהאמירויות גם נערכת להצטייד במערכת, שתותאם לפעולה בטמפרטורות גבוהות וברוחות חזקות. בתעשייה האווירית אמרו הפיתוח והייצור של המערכת יבוצעו בישראל.

רחפנים רחפנים צילום: דרור בן דוד, מטריקס

 

חטיבת אלתא של התע"א כבר מייצרת ומוכרת בעולם מערכות ליירוט רחפנים, המהווים כיום איום בולט על מתקני תשתית, מערכות הגנה אווירית, ועוד. למרות שאלתא מתמחה בין השאר בייצור מערכות לוחמה אלקטרונית, בישראל מעדיפים לשמור את היכולות המתקדמות בתחום בארץ, ואת יכולות הלוחמה האלקטרונית של המערכת הישראלית-אמירתית תספק חברת SIGN4L הבלגית.

 

המערכת תכלול יכולות זיהוי אופטיות ומכ"מיות, "הריגה רכה" באמצעות שיבוש אלקטרוני והשתלטות על הרחפנים, ו"הריגה קשה" באמצעות פגזים ולייזר.

 

הנסיך פייסל אל בנאי, מנכ"ל EDGE אמר בהודעה המשותפת כי "בהמשך להסכמי אברהם ולשיתוף הפעולה עם ישראל, העבודה המשותפת עם התעשייה האווירית מהווה רגע מכונן עבור EDGE. כלי טיס בלתי מאוישים הפכו לפתרון המועדף כיום לבניית גמישות ועמידות הדרושות להתמודדות עם לוחמה א-סימטרית. כמובילה בתעשיית ההגנה האזורית EDGE שואפת להבטיח התאמה בין טכנולוגיה ומבצעים בכל פעולותיה ולהרחיב את יכולותיה להגנת נכסינו".

 

מימין: הנסיך פייסל אל בנאי, מנכ"ל EDGE וnמנכ"ל תעשייה אווירית בועז לוי מימין: הנסיך פייסל אל בנאי, מנכ"ל EDGE וnמנכ"ל תעשייה אווירית בועז לוי צילום: EDGE התעשייה האווירית

 

 

מנכ"ל התעשייה האווירית, בועז לוי, אמר: "התעשייה האווירית גאה לשתף פעולה עם EDGE ולספק לאיחוד האמירויות ולאזור פתרון מתקדם וייחודי בתחום מומחיותה של החברה. אנו מאמינים כי שיתוף הפעולה יסייע לשתי החברות ויכלול העברת ידע ושיתוף מיומנויות. מזכר ההבנות מהווה אבן פינה לבריתות עסקיות ואסטרטגיות בין המדינות, והוא יחזק את שיתוף הפעולה במחקר ופיתוח ובחדשנות טכנולוגית".

x