$
משפט

יאיר נתניהו לא הגיש כתב הגנה וחויב בחצי מיליון שקל בתביעת דיבה

בית המשפט השלום בכפר סבא פסק נגד בנו של ראש הממשלה בתביעת הדיבה שהגישה נגדו דנה כשדי. הרקע: רמיזות של נתניהו בטוויטר לקשר מיני בין הפעילה של כחול לבן לבני גנץ. ההחלטה ניתנה לאחר שלא הוגש כתב הגנה ולכן עדיין קיימת האפשרות לבטלה

רענן בן צור, גלעד מורג, ynet 11:1501.03.21
בית משפט השלום בכפר סבא חייב את יאיר נתניהו לשלם לדנה כשדי, פעילה בכחול לבן, חצי מיליון שקלים לאחר תביעת דיבה בגין רמיזות שהעלה בנו של ראש הממשלה בטוויטר לפיהן מתקיים קשר אינטימי בינה לבין בני גנץ. פסק הדין ניתן לאחר שנתניהו לא הגיש כתב הגנה ולכן עדיין קיימת אפשרות לבטלו.

 

 

 

בתביעה שהגישה כשדי על סך חצי מיליון שקלים בחודש אוגוסט 2020 היא טענה כי נתניהו ניצל צילום שגרתי של התובעת עם גנץ כדי לייצר רמיזות בוטות לכך שהיא בת זוגו של גנץ לקיום יחסי מין. בכתב התביעה נכתב: "התובעת הוצגה על ידי הנתבע, שכלל אינו מכיר, כבחורה קלה דעת ומופקרת, כמי שהיא עוד אחת ברשימת כיבושיו של גנץ, כמובן ללא כל בירור עמה, ללא הכרות איתה ובלי שיש בדברים ולו קורטוב אמת". כשדי היא פעילה למען בעלי חיים שהתנדבה לסייע למפלגת כחול לבן במהלך הבחירות האחרונות לכנסת.

 

 

יאיר נתניהו יאיר נתניהו צילום: יריב כץ

 

לאחר שהוצג לבית משפט אישור כי כתב התביעה הגיע לביתו של נתניהו, ביקשו עורכי דינה של כשדי מבית המשפט לתת פסק דין בהיעדר כתב הגנה ובשבוע שעבר חייב את נתניהו לשלם חצי מיליון שקלים בנוסף להוצאות שכר עורך דין של 6,250 שקלים.

 

 

x