$
בארץ

מנדלבליט בוחן אם הועברו חיסונים למדינות זרות בחוסר סמכות

לאחר שנודע כי רה"מ נתניהו הורה להעביר חיסונים של מודרנה לכמה מדינות מבלי להתייעץ עם הגופים הרלוונטים, פנה ראש המל"ל מאיר בן שבת למנדלבליט בבקשה לקבל חוות דעת בנושא; במקביל הנחה בן שבת להקפיא לפי שעה את העברת החיסונים למדינות זרות עד לבחינת הנושא

עמיר קורץ 20:4825.02.21

היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט הודיע הערב (ה') כי הוא בוחן את הטענה כי הועברו חיסונים למדינות זרות בחוסר סמכות, זאת בעקבות פניות ציבור שקיבל.

 

 

 

בנוסף נמסר מטעם היועמ"ש כי התקבלה הבוקר לראשונה פנייה מראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן שבת לקבלת חוות דעת בנושא, וכי בפנייתו עדכן כי כבר ניתנה הנחיה להקפיא כל פעולה בנושא.

מאיר בן שבת יו"ר המל"ל המטה לביטחון לאומי מאיר בן שבת יו"ר המל"ל המטה לביטחון לאומי

 

 

כזכור, בימים האחרונים נודע כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה להעביר חיסונים נגד נגיף הקורונה של חברת מודרנה מישראל לכמה מדינות וזאת מבלי להתייעץ עם משרדי הבריאות, הביטחון, המשפטים והיועמ"ש. שר הביטחון בני גנץ ושר החוץ גבי אשכנזי זעמו על התנהלות זו וטענו כי מדובר בתהליך קבלת החלטות מעוות.

 

בין המדינות אליהם התכוון נתניהו להעביר אלפי חיסונים נמנות מרוקו, צ'אד, מאוריטניה, קונגו, גינאה המשוונית, אוגנדה, ניז'ר, קניה, אתיופיה, הונדורס, סן מרינו, גוואטמלה, צ'כיה, סן מרינו, קפריסין, הונגריה, איטליה והאיים המלדיביים.  

 

אביחי מנדלבליט אביחי מנדלבליט צילום: איי אף פי

 

 

 

 

x