$
בארץ

מנדלבליט לשר כץ: "אני מגבה את היועמ"ש של האוצר, הוא משרת ציבור מקצועי"

היועמ"ש מגיב לטענת שר האוצר כי אסי מסינג פועל לסכל את התוכנית הכלכלית שהציגו כץ ונתניהו ואשר כוללת מענקים לאזרחים. מנדלבליט: "בדיקת התוכנית על ידנו לא נועדה 'לסכל' אותה"

אתי אפללו 17:4924.02.21

נמשך העימות בין היועמ"ש אביחי מנדלבליט לשר האוצר ישראל כץ. מנדלבליט שיגר היום (ד') מכתב נוסף לכץ, שבו הוא מגבה את יועמ"ש המשרד אסי מסינג, כשברקע העיכוב באישור התוכנית הכלכלית הכוללת מענקים לאזרחים.

 

 

 

המכתב נשלח לאחר שבמכתבו האחרון של כץ ליועמ"ש, ציין שר האוצר כי מסינג פועל על מנת לסכל את התוכנית הכלכלית שהציג כץ יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואף מהלך איימים על הגורמים המקצועיים במשרד כדי שלא ישתתפו בישיבות לקידום התוכנית.

 

 

אסי מסינג, היועץ המשפטי של האוצר אסי מסינג, היועץ המשפטי של האוצר צילום: דוברות משרד האוצר

 

על טענות אלו השיב מנדלבליט: "מסינג פועל על פי אמות המידה הנדרשות והמחמירות החלות על עובדי מדינה בפרט בתפקיד החשוב והרגיש בו הוא נושא. מסינג הוא משרת ציבור מקצועי ומסור, ומפרוץ משבר הקורונה הוא עושה לילות כימים על מנת לסייע לממשלה לקדם את מדיניותה".

 

 

מימין: היועמ"ש אביחי מנדלבליט ושר האוצר ישראל כץ מימין: היועמ"ש אביחי מנדלבליט ושר האוצר ישראל כץ צילומים: יאיר שגיא, אבי מועלם

 

מנדלביט ציין כי גם הפעם, כמו בכל תקופת בחירות, נבחנת הדרך לקדם תוכניות של הממשלה, ובעוד שלדעת הייעוץ המשפטי ניתן לקדם חלקים מתוכניתו של כץ, חלקים אחרים נמצאים בבחינה משפטית משותפת של היועמ"ש והייעוץ המשפטי של משרד האוצר. הבחינה המשפטית לא נועדה "לסכל" את התוכנית, לדברי מנדלבליט, אלא ההיפך, והצגת קשיים משפטיים היא חובתו של כל יועמ"ש במערך הייעוץ המשפטי לממשלה.

 

ברקע הדברים הקושי המשפטי לאשר בתקופת הבחירות את רכיב המענק לכל אזרח שבתוכניתו של כץ, ושבעלות של 5.5 מיליארד שקל, זאת נוכח החשש שהוא מהווה שוחד בחירות בתקופה זו. גם נגיד בנק ישראל אמיר ירון הסתייג מתוכנית המענקים, וסבור כי יש כלים טובים יותר לסיוע לאזרחים בעת הזו.  

 

שר האוצר כץ מסר בתגובה שהוא "עומד מאחורי כל מילה שאמר על התנהלות היועץ המשפטי של האוצר אסי מסינג. מסינג הטעה את

היועץ המשפטי לממשלה במכתב תגובתו".

x