$
בארץ

4,500 מעובדי תע"א שהיו בחופשה כפויה בסגר הראשון יקבלו 3 ימי חופשה נוספים

במסגרת המו"מ בין הממונה על השכר באוצר לוועד העובדים לקראת הנפקת החברה הוסכם גם שתקוצץ מכסת ימי ההשתלמות המקצועית של כל 15 אלף עובדי החברה ב-6 ימים בשנה, ויוגבר הפיקוח על השימוש בהם; יו"ר הוועד יאירכץ: "עבורנו העובד תמיד במרכז"

אודי עציון 16:5724.02.21

200 מעובדי התעשייה האווירית חגגו אתמול במועדון הזאפה בתל אביב את חידוש ההופעות החיות במתווה הקורונה, בהופעה של אמיר דדון וחנן בן ארי. עוד אלפים צפו בהופעה בזום. הופעות לוועדי עובדים הן ערוץ הכנסה חשוב לעולם התרבות המתאושש.

 

 

 

אבל בתחילת החודש זכו העובדים להישג אחר: תוספת של 3 ימי חופשה נוספים השנה, תוך ויתור על 6 מימי ההשתלמות השנתיים שלהם, שיירדו ל-9 בלבד בשנה. תוספת ימי החופשה תינתן רק ל-4,500 עובדים שהוצאו לחופשה כפויה בסגר הראשון על חשבון מכסת ימי החופשה שלהם, במסגרת סיכום בין ההסתדרות לאוצר, ולא ניתן יהיה לצבור אותם.

 

מדובר בעוד שלב במו"מ בין הממונה על השכר באוצר לוועד העובדים החזק בחברה בראשותו של יאיר כץ, והנהלת התע"א, בדרך להסכם עבודה חדש בחברה. לפני כשלושה חודשים הקציבה המדינה לצדדים 100 ימים להגיע להסכם חדש לקראת הנפקת 25% ממניות התע"א בבורסה בתל אביב, כשלצדדים אפשרות להאריך בחודש נוסף את הדיונים.

 

15 אלף עובדי התעשייה האווירית נהנים מתנאי עבודה ומשכורות גבוהות יחסית לחברות ממשלתיות אחרות. בין השאר הם קיבלו עד כה הטבה ייחודית: 15 ימי "ההשתלמות מקצועית" בתשלום בכל שנה, שהיו בדרך כלל שם קוד לחופשה בתשלום, כולל בחו"ל, ללא פיקוח על תוכן ההשתלמות ואם העובדים בכלל נוכחים בה, ועם אפשרות לצבירה. כעת סוכם על מנגנון שתפעיל החברה ואמור לפקח על כך. בנוסף ינוצלו חלק מימי ההשתלמות בערבי החג.

 

 

יאיר כץ, יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית יאיר כץ, יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית צילום: יח"צ

 

יו"ר הוועד יאיר כץ מסר: "ארגון עובדי תע"א רואה לנגד עיניו את רווחתם של העובדים בטח בימים שבהם מרחף משבר עמוק על הכלכלה העולמית. עבורנו העובד תמיד במרכז ולראייה הסכם נוסף המביא לידי ביטוי את מערכת הערכים שבה אנו מאמינים. נמשיך להוביל בחשיבה יצירתית כדי להביא להישגים משמעותיים לעובדים".

 

מהתעשייה האווירית נמסר: "במסגרת הסכם שאושר בקרב הגורמים המוסמכים בחברה ובמשרד האוצר, החברה החילה כללים ומגבלות על צבירת ימי חופשה. בהתאם, הוסדר גם נושא שעות החופשה לעובדים בתקופת הסגר הראשון, באופן התואם את ההסכם הקיבוצי שנחתם באותה עת במשק".

 

x