$
בארץ

ההסתדרות והמעסיקים ממליצים: לחייב לא מחוסנים בבדיקה מדי 72 שעות כדי לשוב לעבודה

במקומות עבודה עם מאפיינים מיוחדים שבהם סכנת ההדבקה עלולה לסכן חיים – ייבדקו העובדים בתכיפות גבוהה יותר. בנוסף ממולץ לנייד עובדים לא מחוסנים למקום מרוחק מעובדים אחרים או שיעבדו מהבית

אתי אפללו 14:3523.02.21

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ויו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי גיבשו המלצות משותפות להסדרת השבת העובדים לעבודה ופתיחת המשק.

 

 

 

בהתייחס לעובדים שאינם מחוסנים, שמקבלים קהל באופן קבוע, וכן עובדים שבמסגרת תפקידם באים במגע באופן קבוע עם אוכלוסיות בסיכון ולא ניתן לשלבם בעבודתם הרגילה, ההמלצה היא לדרוש הצגת בדיקת קורונה שלילית מעודכנת מדי 72 שעות. במקומות עבודה עם מאפיינים מיוחדים שבהם סכנת ההדבקה עלולה לסכן חיים – ייבדקו העובדים בתכיפות גבוהה יותר.

 

 

מימין: יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד ויו"ר המעסיקים דובי אמיתי מימין: יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד ויו"ר המעסיקים דובי אמיתי צילומים: יאיר שגיא, אביגיל עוזי

 

אם לא תתאפשר הצגת בדיקה כזו, ממליצים שני הארגונים לפעול בהתאם למגבלות המעסיק ולצורכי העבודה, להעביר את העובד למקום מרוחק מעובדים אחרים ולקוחות, או לעבודה מהבית. לחלופין, מוצע לנייד את העובד לתפקיד אחר שניתן לבצעו במקום מרוחק מעובדים אחרים ומלקוחות.

 

בר-דוד ואמיתי הפיצו מכתב משותף לעובדים ולמעבידים, והם כתבו בין השאר: "מתוך ערבות הדדית ואינטרס משותף, רואים חשיבות עליונה בהתחסנות נגד נגיף הקורונה, למען השמירה על בריאות הציבור, להתגברות על המגיפה ולהבראת המשק". השניים גם קוראים למדינה לפעול למימון מנגנון ביצוע בדיקות לגילוי הנגיף וכן לביצוע חיסונים במקומות העבודה עצמם ובפרט במקומות עבודה בעלי מאפיינים מיוחדים, אשר בהם סכנת ההדבקה עלולה לסכן חיים.

x