$
בארץ

עובדי בנק ישראל לביה"ד: "לא משלמים לנו שעות נוספות כשעובדים מהבית"

בהסתדרות ובוועד העובדים טוענים כי הדבר מהווה הפרה של הסכמים קיבוציים. העובדים דורשים תגמול רטרואקטיבי על השעות הנוספות מהבית החל מ-2019

אתי אפללו 13:2117.02.21

ההסתדרות וועד עובדי בנק ישראל פנו לבית הדין לעבודה בטענה כי בנק ישראל איננו משלם לעובדיו שעות נוספות בעת שהם עובדים מהבית. הדבר, לטענתם, מהווה הפרה של הסכמים קיבוציים שנחתמו עם העובדים.

 

על פי הבקשה, בנק ישראל מפר את ההסכם הקיבוצי בכך שהוא מטיל משימות שבהן למעשה  העובדים נדרשים לעבוד שעות שמעבר לשעות העבודה המקובלות כאשר הם עובדים מהבית, זאת ללא אישור הממונה על השכר במשרד האוצר, וללא מתן תגמול עבור השעות הללו.

 

המעבר לעבודה מהבית בבנק ישראל החל להתבצע כפיילוט בשנת 2016, כאשר בשנת 2019 חתם ועד העובדים על הסכם שלאחריו החלו עובדי בנק ישראל גם כן לעבוד מהבית, מגמה שהתגברה בימי הקורונה.

 

הנגיד אמיר ירון הנגיד אמיר ירון צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

על פי ההסכם, עבודה מהבית ושעות נוספות מהבית כפופות לאישור הממונה על השכר באוצר, וזה ניתן רק באוגוסט 2020, וללא שנקבעו בו התאמות שדרושות לעובדים בבנק ישראל. ועד עובדי הבנק טוען, כי בפועל העובדים שעובדים מהבית מקבלים תגמול עבור שעות העבודה, אך לא מקבלים תגמול על השעות הנוספות, זאת אף שמאופי המשימות שניתנות להם, הם נדרשים לבצע שעות נוספות גם במצב שבו הם עובדים מהבית.

 

העובדים, בפנייתם לבית הדין, מבקשים תגמול עבור השעות הנוספות החל מ-2019, אז החל בפועל המעבר לעבודה מהבית. העובדים מדגישים שמדובר בפיילוט שמנותק מתקופת הקורונה, וימשיך גם לאחריה, ועל כן אין זה סביר שהם אינם מתוגמלים עבור השעות שהם נדרשים לעבוד בפועל.

x