$
בארץ

דיווח שוטף

18 נפטרו היום מקורונה, שיעור הבדיקות החיוביות ירד ל-6.7%

זינוק בתחלואת הילדים: מ-58 מאושפזים במרץ ל-514 היום; משרד המשפטים עובד על חקיקה: מורים שלא יתחסנו יעבדו מהבית או ייצאו לחל"ת; מקרה ראשון בישראל: עובר מת מקורונה לאחר שנדבק בנגיף

כלכליסט ו-ynet 19:3916.02.21

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

19:35 -  שיעור הבדיקות החיוביות ירד ל-6.7%

 

מאז חצות אובחנו 2,966 נדבקים בנגיף הקורונה. נערכו כ-44 אלף בדיקות, מהן 6.7% נמצאו חיוביות. 18 חולים מתו מחצות, ובכך עלה מניין המתים במגפה ל-5,435 בני אדם. בבתי החולים מאושפזים 963 חולים במצב קשה, מהם 297 מונשמים. 43.65% מהישראלים קיבלו את הזריקה הראשונה של החיסון נגד קורונה, ו-28.78% קיבלו גם את המנה השנייה.

 

17:40 - משרד הבריאות הפיץ טיוטת חוק להעברת פרטיהם של מי שלא התחסנו לרשויות המקומיות

 

משרד הבריאות הפיץ להערות הציבור ומשרדי הממשלה את טיוטת חוק "העברת נתוני מתחסנים". החוק נועד לאפשר למשרד לעדכן את הרשויות המקומיות ומשרד החינוך אילו אזרחים לא התחסנו נגד נגיף הקורונה, ומי כן התחסנו. כמו כן החוק יאפשר למשרד הבריאות לדרוש מגופים ציבוריים פרטי קשר של אזרחים שלא התחסנו, במטרה לקדם את מבצע החיסונים.

 

 

הפרויקטור אש מקבל חיסון הפרויקטור אש מקבל חיסון צילום: קופ"ח מכבי

 

15:30 - הזינוק בתחלואת הילדים: מ-58 מאושפזים במרץ ל-514 היום

 

לפי נתוני התחלואה ההשוואתיים העדכניים שהגיעו לידי ynet, נרשם זינוק במספר הילדים שחלו בקורונה כעת לעומת בתקופת הגל הראשון. לפי נתוני תחלואת הילדים, בגל הראשון אובחנו 58 חולים בלבד בגילים 0 עד ארבע, ובגל התחלואה השלישי (מנובמבר ועד היום) מספרם קפץ ל-514. עוד עולה מהנתונים כי בגל התחלואה הראשון שלושה בלבד היו במצב קשה או קריטי לעומת 14 בגל הנוכחי. בקבוצת הגילים 5 עד 14 נרשמה עלייה מחולה אחד בלבד לשבעה, ובקבוצת הגילים 15 עד 18 - עלייה מחולה אחד ל-24 חולים במצב קשה.

 

11:55 - משרד המשפטים עובד על חקיקה: מורים שלא יתחסנו יעבדו מהבית או ייצאו לחל"ת

 

משרד המשפטים עובד על חקיקה מיוחדת שתחייב עובדי הוראה, כמו גם עובדים אחרים שבאים במגע עם קהל רחב, להתחסן. החוק החדש יקבע כי מורים שיסרבו להתחסן יעבדו מהבית, אם הדבר מתאפשר ומקובל על מנהליהם, או שיחויבו לצאת לחל"ת. בכירים במשרד המשפטים הבהירו: "לא ניתן לתקוע מחט בכח בזרועו של איש במדינה, אך עלינו לדאוג לציבור מפני הדבקה, ולכן מורה שיסרב להתחסן יישא באחריות שהמדינה תגזור עליו".

 

09:55 - מנכ"ל משרד הבריאות: "שוקלים חקיקה שתחייב אנשים להתחסן"

 

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, אמר בריאיון לאולפן ynet כי נבחנת האפשרות לחייב בחקיקה אנשים להתחסן נגד נגיף הקורונה. "אנחנו עושים דברים תוך כדי נטילת סיכונים, לא הגענו למנוחה ולנחלה. אני חושש מאוד מההשלכות של פתיחת הסגר, אנחנו עדיין לא מוגנים", אמר לוי. "אנחנו לא יכולים להכריח אנשים להתחסן. אנחנו שוקלים כעת את כל נושא החקיקה שתגרום לאנשים להתחסן, וזה מורכב לאור חוק זכויות החולה". מנכ"ל משרד הבריאות התייחס לחג הפורים ואמר: "זה חג שמרבים להיפגש בו, ואנחנו פועלים רבות כדי לעצור חלק מהפעילויות בצורה רשמית". על מבצע החיסונים אמר: "אנחנו כבר נערכים לרכישת הזכויות לחיסון למנות הבאות, ייתכן גם חיסון משופר כמו חיסוני השפעת". 

 

חיסון לקורונה חיסון לקורונה צילום: שלו שלום

 

 

09:28 - נתוני הקורונה: 5,141 אובחנו אתמול כנדבקים, אחוז החיוביים - 7.5%

 

מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה של אמ"ן עדכן כי אתמול אובחנו 5,141 נדבקים חדשים בקורונה, מתוך כ-71 אלף בדיקות שנערכו. אחוז החיוביים עמד על 7.5%. בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 984 חולי קורונה במצב קשה.

 

בי"ח שיבא בי"ח שיבא צילום: איי אף פי

 

8:10 - מקרה ראשון בישראל: עובר מת מקורונה

 

לראשונה אותר בישראל מקרה הדבקת עובר בנגיף הקורונה - שנפטר. בבית החולים אסותא באשדוד אישרו שעובר לא שרד ומת לאחר שנדבק בנגיף. בסוף השבוע הגיעה צעירה בשנות ה-20 לחייה לבית החולים כשהיא בשבוע ה-25 להריונה, בעקבות אבחנה שקיבלה בקופת החולים לפיה לעובר לא נמצא דופק ועליה לעבור לידה שקטה. במקביל התלוננה הצעירה, תושבת הדרום ואם לשניים, על תסמיני קורונה, אך לא נבדקה בקופת החולים. היא נמצאה חיובית לנגיף בבית החולים, ולאחר הלידה השקטה נבדק גם העובר המת, ונמצא גם הוא חיובי. במשרד הבריאות אישרו כי לא נתקלו בהדבקה מוכחת של עובר עד למקרה זה.

 

אסותא אשדוד אסותא אשדוד צילום: אבי רוקח

 

7:30 - שר הבריאות: "מספר החיסונים ביום ממשיך לעלות, מי שלא יתחסן - יישאר מאחור"

 

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר כי מדינת ישראל נמצאת על סף הארבעה מיליון מחוסנים נגד קורונה. "היום נעבור את רף ארבעת מיליון החיסונים במדינת ישראל, מתוכם 2,612,000 קיבלו גם את החיסון השני", אמר אדלשטיין. "וממשיכים לעלות במספר החיסונים ביום: אתמול חוסנו 156 אלף איש". אדלשטיין הוסיף: "עכשיו זו כבר עובדה: מי שלא יתחסן - יישאר מאחור. אתמול קבינט הקורונה אישר את עמדת משרד הבריאות לפיה רק מתחסנים ומחלימים יוכלו ליהנות מחדרי כושר ומתרבות הפנאי. לכו להתחסן!"

 

7:00 - עוד תלמידים חוזרים לכיתות, שובם של הקניונים ובתי הכנסת

 

ההקלות במסגרת הפעימה השנייה ליציאה מהסגר ייכנסו לתוקף ביום ראשון. תלמידי ה'-ו', י"א וי"ב יחזרו לכיתות בחלק מהיישובים, המסחר ייפתח בכפוף ל"תו סגול מחמיר", בתי הכנסת ייפתחו למניין. מתווה "התו הירוק" ייצא לדרך עבור מתחסנים ומחלימי קורונה

x