$
בארץ

דיווח שוטף

הקבינט הכריע: הקניונים ייפתחו מיום ראשון, חטיבות הביניים יחכו

הלימודים יתחדשו בכיתות ה'-ו' וי"א-י"ב ביישובים ירוקים, צהובים וכתומים גבוליים. ייפתחו החנויות, הקניונים והשווקים ללא צורך בהצגת התו הירוק, כלומר תעודת מתחסנים או מחלימים. בחדרי הכושר ובאירועי התרבות תוגבל הכניסה רק למתחסנים ולמחלימים. ילדים יידרשו להיבדק לפני כניסה לבתי המלון

כלכליסט ו-ynet 21:3915.02.21

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

21:40 - הרשות הפלסטינית רצתה להעביר חיסונים לרצועת עזה, ישראל לא אישרה

 

הרשות הפלסטינית רצתה להעביר היום 2,000 חיסוני קורונה מתוך ההקצאה שקיבלה מרוסיה (חיסוני ספוטניק-5) אולם ישראל לא אישרה לה להעביר את החיסונים לרצועת עזה. ההחלטה אם לאשר את העברת החיסונים מהגדה לרצועה היא של הדרג המדיני.

 

21:00 - מסתמן: קנס כספי לאנשים ללא תעודת מתחסן שייכנסו למקומות שיפעלו לפי התו הירוק

 

במשרד הבריאות מכינים תקנות שבהן יקבע גובה קנס עבור אנשים שלא התחסנו וינסו להיכנס למקומות הפועלים לפי התו הירוק. הקנס יוטל על כל אדם שאינו נושא תעודת מתחסן או תעודת מחלים וינסה "להתגנב" למקומות אלה. בין המקומות שיפעלו לפי התו הירוק - מלונות, חדרי כושר ואירועי תרבות וספורט.

 

20:30 - יוגש מתווה חדש לפתיחת עולם התרבות והאירועים

 

לאחר דיון סוער בין מובילי המאבק לפתיחת עולם התרבות והאירועים ונציגי הממשלה- הוחלט על גיבוש מחדש של מתווה מעודכן

 

בתום הפגישה, בה השתתפו בין היתר פרויקטור הקורונה פרופ׳ נחמן אש, ראש שירותי בריאות הציבור ד״ר יעל אלרעי פרייס ומזכיר הממשלה צחי ברוורמן, התקבלה ביקורת נציגי עולם התרבות והאירועים על כך שהמתווה האחרון שהוצג אינו עונה על הצרכים האמיתיים.

 

אלירן ברדוגו אלירן ברדוגו צילום: יונתן בלום

המפיק אלירן ברדוגו אשר נכח בפגישה אמר "אני רוצה להודות לד"ר אלרעי פרייס ולפרופ׳ אש על כך שהיו קשובים למצוקתנו והתייחסו אליה בכובד ראש, והבינו כי לא ניתן לפתוח את עולם התרבות ולבנות מתווים מבלי להתייעץ ולערב את אנשי תעשיית התרבות והאירועים. כבר מחר נגיש מתווה פתיחה מעודכן שיתחשב במצב התחלואה ובה בעת יאפשר לפתוח את עולם התרבות והאירועים כמו שצריך. במידה שהמתווה יתקבל, זו תהיה בשורה אמיתית לענף התרבות והאירועים ולציבור כולו".

 

מוקדם יותר היום התקיים דיון בקבינט הקורונה בו הוחלט כי פתיחת עולם התרבות וחזרת הספורט התחרותי יוקדמו ליום ראשון הקרוב, 21 בפברואר. כמו כן, הוחלט בדיון כי תתאפשר הכנסת קהל מחוסן או מחלים למגרשי ואולמות ספורט במספרים מצומצמים של כמה מאות, על פי מתווה מותאם וקפדני שמבטיח את בריאות הקהל והנוכחים במקום. מדובר בפעימה ראשונה להכנסת קהל לאצטדיונים, ובימים אלו מקיים שר התרבות והספורט חילי טרופר שיח מתמשך עם משרד הבריאות במטרה לאפשר כניסה רחבה לאצטדיונים החל מהשלב הבא לפתיחת המשק.

(מאיה נחום שחל)

 

20:00 - נתוני הקורונה: 8.3% חיוביים, 979 במצב קשה

 

שיעור החיוביים לקורונה עלה מעט ל-8.3% מתוך כ-43 אלף בדיקות. מנתוני משרד הבריאות עולה כי 3,565 אובחנו כחיוביים לקורונה מאז חצות. 979 מאושפזים במצב קשה, מהם 307 מונשמים.

 

בדיקות לקורונה בדיקות לקורונה צילום: ניצן דרור

 

18:30 - הקבינט הכריע: הקניונים ייפתחו מיום ראשון, חטיבות הביניים יחכו

  

קבינט הקורונה אישר הערב (יום ב') שורת הקלות בהגבלות שהוטלו בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בישראל. ביום ראשון הקרוב צפוי להיפתח המסחר לכלל האוכלוסייה תחת הגבלות, ובמקביל יירשמו הקלות מסוימות ובלעדיות למחזיקי תעודת מתחסן או מחלים. גם בתחום החינוך החליט הקבינט על הסרת הגבלות, ובראשן החזרת תלמידי כיתות ה'-ו' וי"א-י"ב לבתי הספר בערים ירוקות, צהובות ו"כתומות גבוליות".

 

על-פי המתווה שאליו הגיעו גנץ ואדלשטיין, ביום ראשון הקרוב, 21 בפברואר, ייפתחו כל חנויות הרחוב, הקניונים, מתחמי "ביג", השווקים, המוזיאונים והספריות ללא "תו ירוק" - משמע ללא צורך בהצגת תעודת מתחסן או מחלים. במתווה נקבע עוד כי ביום שישי הקרוב ייפתחו בתי התפילה ותותר כניסתם של 10 מתפללים לתוך בית הכנסת ושל 20 מחוצה לו.

 

מחזיקים בתעודת מתחסן או מחלים יוכלו גם להיכנס לחדרי כושר וחדרי סטודיו שייפתחו ביום ראשון, לאירועי ספורט ותרבות, למלונות שייפתחו ללא חדרי אוכל (ילדים יוכלו להיכנס בהצגת בדיקה שלילית), בריכות שחייה, תערוכות, בתי תפילה (ברישום מראש) ולים המלח. ביום ראשון צפויים לחזור לכיתות גם תלמידי כיתות ה'-ו' וי"א-י"ב בערים ירוקות וצהובות, בנוסף לכאלה המתגוררים בערים "כתומות גבוליות" שבהן התחסנו 70% מהתושבים.

כיתה בקורונה כיתה בקורונה צילום: רויטרס

 

במסגרת פעימה שלישית של הקלות, שצפויה להתקיים ב-7 במרץ לפי שעה, ייפתחו בתי קפה ומסעדות קטנות ללא צורך בהצגת תעודת מתחסן או מחלים. למציגי תעודות כאלו תיפתח האפשרות להגיע למסעדות בכפוף להזמנה מראש, להגיע למלונות בהפעלה מלאה כולל חדרי אוכל, לגני אירועים, כנסים ואטרקציות. מגבלת ההתקהלויות בפעימה השלישית צפויה להתרחב - ולהתיר שהייה של 20 איש בחלל סגור ו-50 בחלל פתוח, למעט ביישובים אדומים.

 

הדיון בקבינט שהחל הבוקר נערך על רקע האזהרות של מומחי הבריאות מפתיחה "לא-אחראית" של המסחר והחינוך, במיוחד כשנתוני התחלואה בישראל עדיין גבוהים למדי - למרות מגמת הירידה הניכרת בימים האחרונים.

 

כבר עם תחילת הדיון נרשם עימות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר כחול לבן והשר בני גנץ, על רקע דרישת כחול לבן לפתיחה רחבה של המסחר למחלימים ולמחוסנים. נתניהו אמר כי "אין לנו שולי ביטחון" וכי "צריך לפתוח בזהירות. כשיש בעיות כלכליות, המענה הוא לא לפתוח אלא התוכנית הכלכלית - אבל אתם עוצרים אותה". גנץ השיב לו: "אנחנו לא עוצרים תוכנית כלכלית - אנחנו עוצרים שוחד בחירות". 

 

17:17 - אדלשטיין וגנץ סיכמו: פתיחת המסחר והתיירות הוקדמה ליום ראשון

 

התו הירוק לפתיחת המסחר יחל כבר ביום ראשון, כחלק מפשרה בין דרישת כחול לבן והשר בני גנץ לבין שר הבריאות יולי אדלשטיין. גנץ דרש להקדים את פתיחת המסחר בעוד עמדת משרד הבריאות הייתה להתחיל את המתווה רק ביום שלישי. כחלק מהתו הירוק, שכאמור יחל ביום ראשון, ייפתחו עסקי התיירות, מופעי תרבות וחדרי הכושר.

 

חדר כושר חדר כושר צילום: שי כהן

 

16:00 - מתווה פורים המסתמן: בלי תהלוכות, בתי הכנסת ייפתחו

 

בתי הכנסת ייפתחו כבר בשבת הקרובה: בדיון בקבינט הקורונה המתקיים בשעה זו הציג הפרויקטור, נחמן אש, את מתווה ההגבלות של משרד הבריאות לחג הפורים שיחול בסופ"ש הבא, ובתוכו היתר לפתיחת בתי הכנסת לתפילות – עד מאה איש, בקפסולות של עשרה מתפללים (כלומר, עד עשר קפסולות במבנה). לא הוזכרה מגבלת שטח, אך הדיון נמשך.

 

לאחר לחץ מצד המפלגות הדתיות והחרדיות, הוצע לפתוח את בתי הכנסת כבר מהשבת, המכונה "שבת זכור" שבה יש חיוב לשמוע את פרשיית "זכור את אשר עשה לך עמלק". שר הפנים, אריה דרעי, אמר במהלך הישיבה כי אנשים מקפידים להגיע מידי שנה "ללא קשר לסוג הכיפה שעל ראשם, גם מסורתיים", לדבריו - ודרש למצוא פתרון. "צריך למצוא דרך. אם ביום ראשון פותחים את המסחר, לך תסביר לאנשים למה לא פתחו את בתי הכנסת בשבת בבוקר כדי לשמוע פרשת זכור".

פרויקטור הקורונה נחמן אש פרויקטור הקורונה נחמן אש צילום: טל שחר

 

 

עוד מציע הפרויקטור כי סעודות חג ייערכו במסגרת משפחתית-גרעינית בלבד. השנה יימתח פורים על פני שלושה ימים מאחר והוא חל בימים שישי-שבת, והמשמעות היא שחלק ממנהגי היום - כגון בערים המוקפות חומה (ירושלים למשל) יידחו ליום א'.

     

מסתמן: קבר רשב"י ייסגר

 

בנוסף מבקשים במשרד הבריאות ובמשרד לבטחון פנים את סגירת מתחם קבר הרשב"י שבהר מירון לסוף השבוע הזה. הסיבה: הילולה המכונה בלשון העם "מיני מירון", כפי שהסביר השר לשירותי דת, יעקב אביטן.  

 

מדובר בהתכנסות המתקיימת מידי שנה בתאריך ז' באדר, יום פטירת משה רבנו, שמקום קבורתו לא נודע. המאמינים עולים לציון הרשב"י כתחליף. לפי המשרד לשירותי דת מגיעים מדי שנה כ-15 אלף איש לאורך היממה (כלומר, לא סביב אירוע מרכזי אחד), והשנה, בשל מזג האוויר החורפי, הצפי הוא לצמצום משמעותי של מספר החוגגים.

 

עם זאת, בשל העובדה שהתאריך חל ביום ה', סמוך לסוף השבוע, שבו אנשים מתכננים שהייה ארוכה במקום - תתקבל החלטה על תקנות עוד היום (ב'). כרגע מסתמנת סגירה מוחלטת של האתר כדי למנוע התקהלות.

 

12:45 - משרד הבריאות לבתי החולים: להיערך לתחלואה גוברת של ילדים עם קורונה

 

מנהלי בתי החולים קיבלו הנחייה ממשרד הבריאות להיערך לתחלואה גוברת של ילדים, על רקע רקע העובדה כי בשלב זה עוד לא ניתן לחסנם. "בחודשיים הקרובים אנו צופים מגמת עלייה בהדבקות ילדים מכל הגילאים במדינת ישראל, עקב סיום הסגר, פתיחת מערכת החינוך והעובדה שהילדים יהוו אוכלוסייה בלתי מחוסנת", נכתב בפנייה למנהלים. "בנוסף על כך, מצטברות עדויות לשיעורי הדבקה גבוהים יותר בילדים של הווריאנט הבריטי, ששכיחותו כעת בישראל היא כשמונה אחוזים". בתי החולים הונחו להכין מיטות לאשפוז של לפחות ארבעה ילדים חולי קורונה במחלקות הילדים הרגילות. בנוסף, הוגדרו שבעה בתי חולים ייעודיים עיקריים לטיפול בילדים חולים: בית החולים הצרפתי בנצרת, רמב"ם, איכילוב, שיבא, שניידר, הדסה וסורוקה.

 

12:30 - נתניהו בקבינט הקורונה: צריכים את התוכנית הכלכלית. גנץ: זה שוחד בחירות

 

שוב עימות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר הביטחון בני גנץ בקבינט. לאחר ששרת התיירות אורית פרקש הכהן קראה לפתיחה נרחבת יותר של המסחר, התנגד נתניהו וטען: "אין לנו שולי ביטחון כי אנחנו קרוב לאלף חולים קשים. הפתיחה תעלה את מספר החולים קשים, ואני לא מאמין שמישהו כאן לא מבין את זה. אנחנו צריכים לפתוח בזהירות. בנינו תוכנית כלכלית בגלל הבעיות הכלכליות, אבל לא מוכנים לעבוד איתה. המענה הוא לא לפתוח. האיזון הנכון, תוך כדי פתיחה בהדרגה, הוא התוכנית הכלכלית".

 

גנץ השיב: "אנחנו לא עוצרים את התוכנית הכלכלית, אנחנו עוצרים שוחד בחירות. אתה משחק איתי איך שנוח לך. אני בעד לדון בתוכנית הכלכלית ולשמוע את כולם, ואז להביא את זה לדיון בממשלה. אתה יודע טוב ממני". גנץ אף טען כלפי נתניהו: "אתה משחק בנתונים לפי הצרכים שלך".

 

התוכנית הכלכלית של נתניהו כללה מענק של 750 שקל לכל מבוגר, 500 שקלים על כל ילד עד הילד הרביעי ו-300 שקלים נוספים מהילד החמישי. לאחר דבריו של גנץ, קרא נתניהו למזכיר הממשלה צחי ברוורמן לקבוע מועד לדיון בתוכנית - כחודש לאחר שפורסמה.

 

גנץ ונתניהו גנץ ונתניהו צילומים: אלכס קולומויסקי, דנה קופל

 

11:20 - משרד הבריאות: במקום מלוניות - נבחנת אפשרות של אזיק אלקטרוני לשבים מחו"ל

 

מנהל המחלקה ליחסים בינלאומיים במשרד הבריאות, ד"ר אשר שלמון, אמר בדיון בכנסת על הגבלות היציאה מישראל והכניסה אליה כי ועדת החריגים קורסת תחת עומס הבקשות שמפנים אליה המוני ישראלים. על רקע מתווה התעופה שאמש אושר באופן עקרוני בקבינט הקורונה, לפיו בכל יום יוכלו להיכנס לישראל כ-2,000 נוסעים, ד"ר שלמון הוסיף כי כחלופה לבידוד במלונית נבחנת האפשרות של אזיק אלקטרוני לשבים מחו"ל, על מנת לוודא שהם שומרים על הבידוד הביתי. "להערכתנו, לא נוכל לנהל כל כך הרבה כניסות ליום", אמר שלמון. "לא נוכל לקיים את ועדות החריגים במספרים האלה. למעלה מ-80% פונים לוועדת חריגים". הח"כים דרשו שהמדינה תאפשר כניסה של מטוסים נוספים, אך שלמון השיב כי הוא לא רואה כיצד אפשר להכניס 2,000 נוסעים ביום אם רוצים למנוע כניסת מוטציות חדשות.

 

10:40 - 7.6% מהבדיקות אתמול חזרו חיוביות לקורונה, 990 מאושפזים במצב קשה

 

3,446 בני אדם אובחנו אתמול (א') עם קורונה. מנתוני משרד הבריאות עולה כי 7.6% מתוך 47,336 הבדיקות שנערכו אתמול חזרו עם תשובה חיובית. 990 חולים מאושפזים ברחבי הארץ במצב קשה, מהם 284 מונשמים.

 

בישראל 54,803 חולים פעילים, ו-1,548 מאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ. מספר הנפטרים נותר על 5,403 בני אדם. אתמול התחסנו כ-142 אלף בני אדם, ו-3,907,000 איש חוסנו עד היום. 2.2 מיליון כבר זכאים לתו הירוק שאותו יקבלו בשבוע הבא.

 

08:15 - השרים ידונו היום בפתיחת המסחר ובתוכנית היציאה מהסגר

 

קבינט הקורונה יתכנס היום לדיון נוסף בתוכנית היציאה מהסגר. במרכז הדיון צפויה לעמוד סוגיית פתיחת המסחר.

 

בכחול לבן דרשו בימים האחרונים להתחיל כבר השבוע ביישום "התו הירוק" בקרב כמה שיותר מגזרים, ובהם תרבות, תיירות, פנאי, חדרי כושר ומסחר. הם טענו שנתניהו "משחק על זמן" ורוצה לעכב את הפתיחה כדי להתקרב כמה שיותר למועד הבחירות.

 

גרנד קניון בב"ש גרנד קניון בב"ש צילום: חיים הורנשטיין

 

במקביל לתו ירוק, הביעה אתמול כחול לבן דרישה להטלת הגבלות משמעותיות בפורים, שעליהן יוחלט מבעוד מועד - בניגוד להחלטות הממשלה עד כה, שהתקבלו לרוב בדקה ה-90. לפי כחול לבן מדובר בצמצום מסחר, לימודים והתקהלויות לכל הפחות בפורים, מחשש לזינוק בתחלואה. במקרה שלא תהיה אפשרות לאכוף זאת, ימליצו לשקול סגר כללי.

 

08:00 - אוניברסיטאות מקדמות: המחוסנים יחזרו לקמפוס, סרבנים יישארו בזום

 

מוסדות להשכלה גבוהה החלו לעודד סטודנטים ומרצים להתחסן לקראת פתיחת הסמסטר השני במחצית הראשונה של מרץ. זאת, מתוך כוונה לקדם מתווה שיאפשר למרצים ולסטודנטים מחוסנים או אחרי קורונה להגיע לקמפוס, בעוד סרבני חיסון ימשיכו ללמוד וללמד בזום.

 

האוניברסיטה העברית האוניברסיטה העברית צילום: ויקיפדיה

 

07:30 - הלימודים והבלגן: אלו שחוזרים הבוקר, ואלו שמחכים

 

בשכונות בתל אביב שנוספו לרשימה הלימודים יתחדשו הבוקר, ברוב השכונות בירושלים זה יקרה ביום שלישי, באילת יחכו עד יום רביעי - ומה יעשו במקומות שבהן התחלואה בכלל עלתה ולא אמורים ללמוד? קבינט הקורונה אישר אמש (א') במשאל טלפוני את צבעי הרמזור המעודכנים לימים הקרובים, החל מהבוקר ועד לעדכון הבא, שצפוי ביום רביעי - אבל עדיין נותרו שאלות פתוחות רבות.

 

בתל אביב שני אזורים נוספו לרשימת הרובעים שבהם כבר מתקיימים לימודים - ברובע 9 צפון (שכונות יד אליהו, תל חיים, נחלת יצחק, רמת ישראל וביצרון) וברובע 1 מערב (רמת אביב החדשה, תוכנית ל' והשכונות הסמוכות). לעומת זאת, באזור אחר - רובע 5 הכולל בין היתר את כרם התימנים, נוה צדק ולב ת"א - התחלואה עלתה וצבע הרמזור הפך לכתום. גם טירת כרמל הפכה מצהובה לכתומה, אבל בעירייה אמרו כי הלימודים יתקיימו כרגיל. "נכון לעכשיו לא קיבלנו הודעה רשמית שאומרת אחרת", הגיבו.  

 

תלמידים חוזרים ללימודים (ארכיון) תלמידים חוזרים ללימודים (ארכיון) צילום: יריב כץ

 

אבל גם הורים שקיבלו את הבשורה שלה חיכו כל כך הרבה זמן נשמעו מאוכזבים. "איזו צורה זו להודיע ב-9 בערב, אחרי שהילדים הלכו לישון, בלי לעשות להם שום הכנה", אמרה אם לבן שש מתל אביב.

 

אמא לילדה בת 5 ולבן שנתיים מתל אביב, תקפה את שר החינוך יואב גלנט: "הייתי מצפה משר החינוך שמעניק לעצמו את הציון 90, שיכיר קצת את הצרכים הבסיסיים של ילד. למשל, ללכת לישון בידיעה שבבוקר הוא קם לגן. בממשלה לא מבינים שזו לא רק אי נוחות עבור ההורים והילדים, וגם לא רק קושי כלכלי. יש פה נפשות רכות, שזקוקות לשגרה מיטיבה עבור התפתחות תקינה, יציבות רגשית".

 

"מסגר לסגר ראיתי איך גדלה ההשפעה השלילית על הילדים שלי", הוסיפה. "האחת בוכה עשרות פעמים ביום. האחד, פשוט נעצר. אז כן, בעשר בערב הודיעו לי להביא את הבת שלי לגן בבוקר. וכמובן שלא תהיה מסגרת לבן שלי כי מה לעשות שהגננת לא התארגנה להכרעה מאוחרת בערב שלפני. האם ציוץ של שר החינוך בטוויטר היא דרכו של העולם החדש והאחראי?".

 

בחיפה, עיר שהפכה לצהובה ושבה כל גני הילדים וכיתות א'-ד' יכולים להיפתח, החליטו כי לא ייפתחו מוסדות חינוך בשכונות האדומות (קריית שמואל, קריית אליהו, נווה דוד, והמושבה הגרמנית), שם יתקיימו הלימודים רק בחוץ, ועל פי הנחיות הממשלה לערים אדומות.

 

לפי הרשימה המעודכנת, בנתניה ניתן לקיים לימודים בשכונות שברצועת החוף, הצפונית והדרומית. אבל בעירייה אמרו שלא יתקיימו לימודים בכל העיר. לפי העירייה, משרד החינוך ופיקוד העורף לא מאשרים להם לפתוח את מוסדות החינוך.

 

אילת, כמו יישובים נוספים, נכנסה לרשימת הערים ה"כתומות בהירות", שציון הרמזור שלהן הוא בין 6.1 ל-6.5 ושיעור המתחסנים בקרב בני 50 ומעלה גבוה מ-70%. אבל הגנים והכיתות הנמוכות בעיר הדרומית במדינה ייפתחו רק ביום רביעי. באילת אמרו כי מהבוקר ייערכו צוותי החינוך להכין את מוסדות החינוך לקליטה מיטבית של התלמידים ולשמירה על בריאותם ובריאות הצוותים, לרבות ניקיון יסודי, חיטוי והצטיידות בהתאם.

 

בירושלים קיבלו בשורות טובות אתמול בערב. בהתאם להסכמות שהעירייה הגיע אליהן מול משרד הבריאות ולאחר אישור הממשלה, הוחלט כי הגנים והכיתות הנמוכות ייפתחו בשכונות תלפיות מזרח-ארמון הנציב, גוננים, רסקו, גבעת הוורדים, בקעה, תלפיות, ארנונה ומקור חיים - בנוסף לשכונות שבהן כבר חזרו ללימודים. עם זאת, זה יקרה גם ביום שלישי. כמו ביתר הערים, גם בירושלים הדגישו כי בהתאם להחלטת הממשלה, תלמידי כיתות ה'-י"ב ימשיכו בלמידה מהבית וכן במפגשים פרונטליים בשטחים פתוחים בקבוצות של 9 תלמידים ומורה.

 

הערים שילדיהן לא חזרו ללימודים בסוף השבוע שעבר ובינתיים התחלואה בהן ירדה והן הפכו לצהובות הן מודיעין-מכבים-רעות, הוד השרון, גבעת שמואל, קריית ים, סכנין, אריאל וקריית ביאליק. באותן ערים ניתן יהיה לחזור ללימודים מהבוקר או ביום שלישי.

 

היישובים והמועצות האזוריות "הכתומים-גבוליים" שברשימה החדשה הם אילת, וכן גוש עציון, גן יבנה, גני תקווה, יוקנעם עילית, כפר יונה, מבשרת ציון, מעלה אדומים, נהריה, פרדס חנה-כרכור, רחובות, רמת גן, יקיר ופדואל (במועצת שומרון), מבוא חורון (מטה בנימין) ושדה נחמיה (הגליל העליון). ביישובים ובמועצות אלו ציון הרמזור הוא בין 6.1 ל-6.5, ושיעור המתחסנים בהן בקרב בני 50 ומעלה גבוה מ-70%.

 

בנוסף, כאמור גם בחלק מהשכונות בערים הגדולות ניתן יהיה לחזור ללימודים רגילים בגנים ובכיתות הנמוכות עקב השיפור בנתוני תחלואה. באשדוד יתקיימו לימודים בשכונות י'-י"ג, בפתח תקווה באזורים 2, 3 ו-7, בראשון לציון באזורים מערב, קריות, ראשונים ורמז-כצנלסון, ובבאר שבע - ברמות ובשכונה ו'.

x