$
רכב

טלקאר, יבואנית קיה, נכנסת לשותפות במפעילת שירות הרכב השיתופי GoTo

טלקאר תשקיע 3.5 מיליון דולר בחברה שמוכרת יותר בשמה הקודם car2go, לפי שווי של 45 מיליון דולר, כפול משוויה בעת שאדם נוימן השקיע בה לפני חצי שנה. שירות אוטותל שמפעילה החברה עבור עיריית ת"א סבל מירידה בשימוש בשנת הקורונה

אודי עציון 20:3710.02.21

חברת טלקאר תשקיע 3.5 מיליון דולר בחברת GoTo גלובאל, מפעילת שירות car2go ומי שמפעילה עבור עיריית תל אביב את שירות השכרת הרכב העירוני אוטותל. ההשקעה מתבצעת לפי שווי של 45 מיליון דולר לחברה לפני הכסף, כפול מהשווי שלה בעת שאדם נוימן השקיע בה ביולי האחרון 10 מיליון דולר.

 

 

 

זוהי הפעם הראשונה שבה משקיעה יבואנית רכב ישראלית בתחום המתפתח, שבו פועלות בארץ גם שלמה share של חברת ההשכרה והליסינג שלמה סיקסט, וחברת סיטי קאר. GoTo נמצאת בבעלות חברת שגריר ומנוהלת בידי גיל לייזרומעסיקה 160 עובדים. טלקאר, שבבעלות משפחת אונגר, מנוהלת בידי גדי אונגר.

 

בעקבות ההשקעה תרד שגריר לאחזקה של 49.79%, אדם נוימן ל-34.73%, וטלקאר תחזיק 8.1%.

 

car2go car2go

 

 

car2go היתה חברת הרכב השיתופי הראשונה בארץ, אך היא מתקשה לפרוץ מעבר לאזור המרכז, וההשקעה החדשה עשויה לסייע לה בהגדלת הצי. ההשקעה של טלקאר עשויה להוביל להגברת הרכישות של דגמי קיה בידי החברה, ואחזקה שלהם במוסכיה.

 

טלקאר צפויה להשיק בשנה הקרובה גם מכוניות חשמליות, שעשויות גם הן להגיע לצי של car2go. 

 

car2go הפעילה עד לאחרונה את שירות השכרת הרכב העירוני בחיפה, שהתבסס על מכוניות רנו זואי חשמליות, ובוטל בהחלטת עיריית חיפה בשל שיעור שימוש נמוך, וביקורת של תושבים על מקומות החנייה הציבוריים שנלקחו לטובת השירות.

 

100 המכוניות החשמליות ששימשו את השירות הועברו בהסכם עם עיריית תל אביב להגדלת הצי של שירות אוטותל. זאת, למרות שכפי שנחשף בכלכליסט, היקף השימוש בשירות דווקא ירד במהלך שנת 2020, בין השאר בשל הקורונה.

 

המהלך של טלקאר מתבצע בהמשך להשקעות של קיה העולמית בתחום הרכב השיתופי. קיה מפעילה מיזם כזה בקוריאה תחת המותג קיה פלקס, שותפה במיזמים כאלה בספרד ובהודו, וסיפקה למפיצים שלה באיטליה וברוסיה אפליקציה להפעלת רכב שיתופי. 

 

x