$
בארץ

פרסום ראשון

דירקטוריון נמל אשדוד אישר את ההסכמות עם העובדים

ההסכמות שהושגו בתחילת השבוע בין ההסתדרות למדינה קיבלו את האישור של הדירקטוריון; היו"ר אורנה הוזמן בכור לכלכליסט: "החלטה דרמטית שעושה שינוי גדול. אנחנו עושים פה שינוי ב-DNA של הנמל"

ענת רואה 15:0410.02.21

דירקטוריון נמל אשדוד אישר לפני זמן קצר את ההסכמות בין המדינה לעובדי הנמל כפי שהושגו בתחילת השבוע.

 

יו"ר הדירקטוריון אורנה הוזמן בכור אמרה ל"כלכליסט", "זו החלטה דרמטית שעושה שינוי גדול, שיאפשר גמישות ניהולית להנהלה, לפעול בתנאי התחרות".
אורנה הוזמן בכור יו"ר נמל אשדוד אורנה הוזמן בכור יו"ר נמל אשדוד צילום: רונן אקרמן

 

לדבריה, "הצלחנו להביא הסכם טוב מאוד. מטרתנו היתה שהחברה תוכל להתחרות, יש לנו 1,250 עובדים וזה אתגר מטורף. יש פה הסכם רפורמה שמייצר שינוי של דנ"א בחברה. התייעלות, גמישות ניהולית, חסכון במשאבים, חיסכון עשרות תקנים לטובת החברה".

 

ההסכמות מביאות לסיומו את הסכסוך הממושך בנמל אשדוד ומאפשר לנמל להוציא לפועל את תוכנית ההתייעלות. לאחר אישור הדירקטוריון נותרה המלאכה המשפטית לעגן את ההסכמות בחוזה כתוב עליו יחתמו הצדדים.

 

בין יתר ההסכמות שהושגו, למשל, הסכמת עובדי נמל אשדוד להביא לסיומו את אחת ההסכמות הוותיקות שבהסכם הקיבוצי, לפיו היה נהוג בימי שישי להגיע למשמרת בת שעתיים בלבד ולקבל עבורה שכר על משמרת מלאה בת 8 שעות.

 

מלוא פרטי ההסכם עוד לא נחשפו, אך ההסכם התקבל בשביעות רצון הן בקרב הנהלת הנמל והן בקרב העובדים וההסתדרות. יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד הגדיר את ההסכמות "היסטוריות" ואמר שיהיה בהן להבטיח את המוכנות של הנמל לתחרות, שצפויה להיפתח בקרוב מצד הנמל החדש שנבנה לצידו.

x