$
בארץ

ציפי לבני: "לא אתמודד בבחירות הקרובות"; עמר בר לב במקום השני ברשימת העבודה לכנסת

השרה לשעבר שמה קץ לספקולציות והודיעה כי לא תחזור לפוליטיקה: "לצערי הכוח להציל את ישראל לא בידיים שלי"; הפריימריז במפלגת העבודה: אמילי מואטי במקום השלישי, כוכבת הילדים לשעבר אפרת רייטןבמקום החמישי; סגן שר האוצר יצחק כהן פרש מהחיים הפוליטיים

ynet 20:4901.02.21

הבחירות ייערו בעוד פחות מחודשיים, ורגע לפני סגירת הרשימות הזירה הפליטית מלאת התרחשויות. 

השרה לשעבר ציפי לבני הודיעה כי לא תתמודד בבחירות הקרובות לכנסת. "‏הפניות המרגשות שלכם ברשתות החברתיות ובכלל יצאו מליבכם ונגעו בליבי", אמרה לבני. "אני יודעת שישראל חשובה לכם ושאתם באמת מאמינים שיש בכוחי להציל אותה בבחירות הבאות. לצערי הכוח להציל לא בידיים שלי ולכן לא תראו אותי ברשימות שיוגשו השבוע לכנסת, אבל הוא כן בידיים של כולנו ביחד".  
סגן שר האוצר יצחק כהן סגן שר האוצר יצחק כהן צילום: גדי קבלו

 

במקביל פורסמו הערב תוצאות הפריימריז במפלגת העבודה שנערכו היום. ח"כ לשעבר עמר בר לב סיים במקום הראשון בפריימריז ויוצב שני ברשימה, אם לא יהיו איחודים עם מפלגות אחרות בימים שנותרו עד סגירת הרשימות.

 

רשימת העבודה מורכבת בשיטת "ריץ'-רץ' מגדרי" - 50% גברים ו-50% נשים. במקום השלישי ברשימה תוצב הפובליציסטית אמילי מואטי ואחריה נבחרו הרב הרפורמי גלעד קריב, עורכת הדין וכוכבת הילדים לשעבר אפרת רייטן ויו"ר ועדת החינוך עד לאחרונה רם שפע, שעבר מכחול לבן והתפטר בשבוע שעבר מהכנסת.

 

בהמשך הרשימה, מהמקום השביעי ומטה: אבתיסאם מראענה, ח"כ לשעבר נחמן שי, נעמה לזימי, גיל ביילין, ערן חרמוני, נסים לסרי, אליס גולדמן, מאיה נורי ואמיר חניפס.

 

בתוך כך, סגן שר האוצר יצחק כהן (ש"ס) הודיע היום כי הוא פורש מהחיים הפוליטיים ולא ייכלל ברשימת המפלגה לכנסת לקראת הבחירות הקרובות. יו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי, אמר לאחר הודעת הפרישה כי "הרב יצחק כהן הוא נדבך חשוב בתנועה מאז הקמתה". לדבריו, "תנועת ש"ס מכבדת את רצונו לפרוש מהכנסת ומבחינתנו הוא ימשיך להיות ציר חשוב בחיים הציבוריים של התנועה".

x