$
בארץ

משה יעלון: "לא אתמודד בבחירות הקרובות לכנסת"

שלושה ימים לפני המועד האחרון להגשת הרשימות: יעלון הודיע כי תל"ם לא תרוץ בבחירות. המפלגה ביקשה מהכנסת לא לשלם לה כספי מימון מפלגות שוטפים והודיעה שתחזיר את החוב שלה; הח"כית לשעבר מירב בן ארי מצטרפת ליש עתיד

צבי זרחיה 12:4501.02.21

יו"ר תל"ם, ח"כ בוגי יעלון, הודיע שלא יתמודד לכנסת ה-24. ההודעה נמסרה לאחר שיעלון לא הצליח להתאחד עם אף רשימה בבחירות הקרובות, ולאחר שלפי הסקרים תל"ם לבדה לא עוברת את אחוז החסימה.

 

"האמנתי שבריצה עצמאית שלי ושל תל"ם, נוכל להגדיל את כוחו של מחנה השינוי. הנחת העבודה הזו התבררה כשגויה. בנסיבות הפוליטיות שנוצרו, המאבק לשינוי מחייב אותי ואת תל"ם שלא להתמודד בבחירות הקרובות", אמר יעלון.

 

יעלון פרש לפני כחודש מיש עתיד, והכריז על כוונתו לשריין את הרמטכ"ל לשעבר גדי איינזקוט כמספר 2 שלו, דבר שלא קרה. במערכת הפוליטית הושמעה הערכה שלפיה יתאחד עם רון חולדאי, אלא, שחולדאי בדרך לאיחוד עם מפלגת העבודה. יו"ר העבודה ח"כ מירב מיכאלי סירבה לקבל את תל"ם ברשימתה.  

משה יעלון משה יעלון צילום: קובי קואנקס

 

כפי שנחשף בכלכליסט לתל"ם חובות של כ-9.5 מיליון שקל לכנסת. מתוך סכום זה הלוואה שלקחה רק לפני כחודשיים לאחר התפזרות הכנסת. תל"ם פנתה לכנסת וביקשה לא לשלם לה כספי מימון מפלגות שוטפים והודיעה שתחזיר החוב לכנסת.

 

מירב בן ארי הצטרפה ליש עתיד

 

ח"כ לשעבר מירב בן ארי מכולנו הצטרפה למפלגת יש עתיד. בן ארי שימשה בחודשים האחרונים כלוביסטית במשרד הלובינג קבינט בבעלות הח"כ לשעבר יואל חסון וצח בורוביץ.

 

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, בירך על הצטרפותה של בן ארי: "בשביל להקים ממשלה שפויה אתה צריך אנשים שפויים לידך, שבאים לעבוד באים לייצר פה מדינה טובה נורמלית, לייצר כלכלה טובה, בריאות טובה, ותחזיר אותנו למסלול. מירב חברה שלנו שמאמינה בכל מה שאנחנו מאמינים. זה הדבר הכי טבעי שיכול להיות. עכשיו יש בחירות לנצח".

 

ח"כ לשעבר מירב בן ארי ח"כ לשעבר מירב בן ארי צילום: אלכס קולומויסקי

 

בן ארי אמרה כי "זה הזמן הכי משמעותי מבחינת המדינה לשנות את ההנהגה להביא ממשלה אחרת, ממשלה טובה ממשלה אמיתית שקופה שפויה, כל אותם דברים שיש עתיד מאמינים בהם. אני חושבת שאין הזדמנות טובה יותר מהבחירות האלה לשנות והדרך הכי טובה היא ביש עתיד. יש עתיד זה הבית שלי, אני מאמינה בלפיד, סומכת עליו ויודעת שהוא יכול להוביל את המדינה למקום אחר. אני שמחה להצטרף היום לנבחרת הכי טובה בכנסת".

 

x