$
בארץ

ביטוח לאומי: מובטלים יכולים לעבוד בבחירות ולהשתכר עד 18 אלף שקל

הביטוח הלאומי פרסם היום הבהרה לפיה על פי החוק אפשר לעבוד במערכת הבחירות ולקבל דמי אבטלה מלאים במקביל - זאת בכפוף להקפדה על תנאים מסויימים. ההודעה מגיעה לאור הקושי של ועדת הבחירות לגייס 30 אלף מזכירי ועדות קלפי

שחר אילן 12:3427.01.21

הביטוח הלאומי פרסם היום הבהרה לפיה על פי החוק אפשר להשתכר עד 18 אלף שקל במערכת הבחירות ולקבל דמי אבטלה מלאים במקביל. זאת, בניגוד לכל עבודה אחרת שתשפיע על גובה דמי האבטלה.

עם זאת חשוב מאוד להקפיד על התנאים - התקופה שבה ניתן לעבוד היא מיום ה-6.2.21 ועד ליום ה-6.4.21, העבודה צריכה להיות עבור הבחירות לכנסת ה-24, המשלם חייב להיות מפלגה, מועמד, או ועדת הבחירות המרכזית ולא חברת כוח אדם. השכר של עד 18,000שקל הוא לכל תקופת הבחירות (לא לחודש). חשוב לא פחות: הדיווח מהמעסיקים האלה מועבר לביטוח הלאומי באופן אוטומטי, כך שהשכר המשולם מהם לא ישפיע על דמי האבטלה.

 

 

 

 

חברי ועדת קלפי (ארכיון). למצולמים אין קשר לכתבה חברי ועדת קלפי (ארכיון). למצולמים אין קשר לכתבה צילומים: דנה קופל

 

להודעת הביטוח הלאומי חשיבות רבה לאור הקשיים בהם נתקלת ועדת הבחירות המרכזית באיוש תפקידי מזכיר לוועדות קלפי. לתפקיד נרשמו אמנם 81 אלף איש אולם רק 35% מהם, שהם 23 אלף המשיכו בתהליך המיון. הוועדה זקוקה ל-40 אלף איש מועמדים כדי הגיע לאיוש 15 אלף ועדות קלפי (שני מזכירים לוועדה).

 

הוועדה קוראת למועמדים להירשם באתר שלה, ובמיוחד למחלימי קורונה (בעלי נוגדנים) ולאלה שחוסנו בשתי מנות חיסון. זאת, לצורך איוש מאות הקלפיות הייעודיות לחולים מאומתים ומחוייבי בידוד שיפתחו בכל רחבי הארץ. שכר מזכיר/ה ועדת קלפי ביום הבחירות הוא 2,279 שקל, ממנו ינוכה מס קבוע של 25%.

x