$
בארץ

מינויה של המועמדת של אמסלם למנהלת רשות החברות ימתין עד אחרי הבחירות

נציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ קיבל את המלצת ועדת חריגים להקפאת המינוי וקבע כי ממלא המקום חייב להיות מתוך שירות המדינה

אדריאן פילוט 16:0626.01.21

מיכל רוזנבוים, המועמדת של השר דודי אמסלם (ליכוד) לתפקיד מנהלת רשות החברות הממשלתיות - לא תוכל להתמנות לתפקיד עד אחרי הבחירות, כך החליט היום (ג') נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ.

 

 

הנציב החליט לאמץ את החלטת ועדת החריגים של הנציבות שקבעה כי המכרז המתנהל כעת סביב המשרה הושהה. גם הפעם סברה הוועדה - המיועדת לבחון את נחיצותם של מינויים בתקופת בחירות - כי לעת הזו יש לבחור לתפקיד ממלא מקום מקרב עובדי המדינה, לרבות מהרשות עצמה, כאשר רוזנבוים איננה חלק מעובדי המדינה.

 

רק אתמול אימץ הרשקוביץ את החלטת ועדת חריגים בנושא מנכ"ל משרד האוצר עודד שמיר, שנפסל לתפקיד מנכ"ל המשרד וגם במקרה הזה הומלץ על מינויו של פקיד ממשלתי, לרבות מנהל של אחד מאגפי האוצר.

 

נציב שירות המדינה, פרופסור דניאל הרשקוביץ נציב שירות המדינה, פרופסור דניאל הרשקוביץ צילום: חיים צח לעמ

 

 

מנגד, שמה של רוזנבוים לא עלה ולא נבחן, אלא שכל הליך הבחירה נעצר עד הודעה חדשה ובאפשרות השר אמסלם למנות ממלא מקום מתוך הרשות. לפיכך, רוזנבוים תצטרך להמתין למינוי עד אחרי הבחירות.

 

מועמדים למשרות בכירות בשירות הציבורי מחויבים לעבור ועדת מינויים, שבה נבחנים כישוריהם. בתקופת בחירות, בנוסף לוועדת המינויים, כל מינוי חייב לעבור גם את אישורה של ועדת החריגים שכאמור בוחנת האם המינוי נחוץ בעת רגישה כזו.

 

מיכל רוזנבוים מיכל רוזנבוים צילום: אלעד מלכה

 

 

רוזנבוים היא עורכת דין במקצועה ומקורבת גם לשר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן, שביקש למנותה לתפקיד מבקרת המדינה. לרוזנבוים קשרים פוליטיים ענפים, ומלבד לליצמן היא מחוברת גם לאברהם מנלה, יו"ר אחוזת החוף וגורם מרכזי באגודת ישראל; ראש עיריית ירושלים משה ליאון שהמליץ עליה לתפקיד מבקרת המדינה; ראש הממשלה בנימין נתניהו שתמך זמנית במינויה - אולם בסופו של דבר הביא לבחירתו של המבקר הנוכחי מתניה אנגלמן.

 

מנהל רשות החברות שולט על כל החברות הממשלתיות הגדולות, החל מהתעשייה האווירית, חברת החשמל, רכבת ישראל, מקורות, הנמלים ועד לחברות קטנות כמו החברה לשירותי איכות סביבה.

x