$
בארץ

יעברו לביהמ"ש? ישראל כץ דורש משאול מרידור הבהרה והתנצלות - ומאיים בדיבה

שר האוצר שלח מכתב לפני תביעת דיבה לראש אגף התקציבים לשעבר, בו הוא דורש הבהרה והתנצלות על דבריו הנוגעים להתנהלותו; מרידור טען כי כץ הורה לו "לשחק במספרים" ו-"למצוא מקורות תקציביים פיקטיביים" בעת שכיהן תחתיו במשרד האוצר

אתי אפללו 21:5225.01.21
המתיחות בין שר האוצר לראש אגף התקציבים לשעבר עוברת למישור המשפטי: ישראל כץ שלח היום (ב') מכתב לפני תביעת דיבה לשאול מרידור, בו הוא דורש הבהרה והתנצלות על דברים שנאמרו על ידו בנוגע להתנהלותו של השר.

 

 

"לאחרונה בחרת להתבטא באופן חמור ביותר נגד שר האוצר ואף להטיח בו האשמה חמורה לפיה שר האוצר הורה לך 'לשחק במספרים', 'למצוא מקורות תקציביים פיקטיביים', ו'לשחק עם אומדנים', לצורך חלוקת תקציבים נוספים על רקע משבר הקורונה", נכתב.

 

ישראל כץ ושאול מרידור ישראל כץ ושאול מרידור צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי

 

דברים אלו הוגדרו במכתב דברי דיבה, שנאמרו הן במכתב ההתפטרות של מרידור והן בתוכנית "עובדה" ששודרה בשבוע שעבר. עוד נכתב, כי כל מה שהשר כץ ביקש הוא לגיטימי, מקובל ומקצועי, וכאשר אכן לא היו מקורות תקציביים, הוגדלו קופסאות הקורונה.

 

על כן, כך לפי המכתב, דברי הדיבה מייחסים לשר התנהלות לא לגיטימית וגרמו לו לנזק, והוא דורש התנצלות והבהרה, כאשר הוא שומר בידיו את הזכויות לצעדים משפטיים נוספים. את השר כץ מייצג משרד עו"ד תל צור.

 

לאחר שידור התוכנית "עובדה" בשתתפות מרידור ומנכ"לית המשרד לשעבר קרן טרנר, אשר סיפרו על ההתנהלות במשרד האוצר תחת השר כץ - התנהלות שהובילה לפרישתם - ציין כץ כי ההחלטות מתקבלות על ידי הדרג הנבחר, ולא מוכתבות על ידי פקידים.

x