$
בארץ

שר האוצר מבהיר: כולם יקבלו מענקים עבור הילדים

פחות מיממה אחרי שרה"מ נתניהו ושר האוצר כץ הציגו את התוכנית הכלכלית לתמרוץ המשק, מבהיר כץ: המענקים עבור ילדים יחולקו לכולם, אלו לבגירים - עד העשירון השביעי

אתי אפללו 15:4525.01.21

פחות מיממה לאחר שהציגו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כץ את התוכנית הכלכלית לתמרוץ המשק, ובלשכת השר מפרסמים הבהרה מהותית: המענק הכספי לכל אזרח, של 750 שקל לבגיר, יחולק לאזרחים עד העשירון השביעי, והמענקים לילדים - 500 שקל לילד ו-300 שקל לילד מהילד החמישי ומעלה - יחולקו לכולם. כץ הסביר כי מטרתו של המענק היא לתמרץ את הצריכה הפרטית עם פתיחת המשק, כדי שזו תניע את העסקים ואת הכלכלה.

 

 

מימין: שר האוצר כץ ורה"מ נתניהו מימין: שר האוצר כץ ורה"מ נתניהו צילום: עמית שאבי

 

 

צעד זה מתווסף לעוד שורה של צעדים, בהם מענק של בין 8,000 ל-15 אלף שקל להזנקת עסקים קטנים ובינוניים שנפגעו בהיקף של יותר מ-25%, כאשר עסקים גדולים, עם מחזור של מעל ל-300 אלף שקל, יקבלו מענק בגובה 30 אלף שקל; מענק נוסף שיתפרס על פני ארבעה חודשים יחולק למובטלים שחזרו לשוק העבודה, והוא יינתן למי שהיה מובטל 80 ימים ברצף לפני סוף 2020, וחזר לעבוד בשכר נמוך מדמי האבטלה.

 

מעסיק שיקלוט לעבודה מובטל ותיק יקבל גם הוא מענק; הנכים יקבלו מענקים בשווי 500 מיליון שקל. לצד המענקים כוללת התוכנית פריסת תשלומי מע"מ, קידום דמי אבטלה לעצמאים, ועוד. סך כל עלות התוכנית עומד על 15 מיליארד שקל, והיא תמומן מקופסא מיוחדת לצורך הוצאות משבר קורונה.

x