$
בארץ

דיווח שוטף

הממשלה תצביע מחר על סגירת נתב"ג למשך שבועיים

67 נפטרו מקורונה בסוף השבוע, 7,316 אובחנו כחיוביים לנגיף, שיעור הבדיקות החיוביות - 8.8%; אמ"ן: לבחון את החזרת חובת הבידוד לשבים מחו"ל - גם למחלימים ומחוסנים; ביה"ח וולפסון: מחלקות הקורונה עמוסות, חולים יופנו לבתי חולים אחרים; משרד הבריאות: 6 נשים הרות חולות קורונה במצב קשה אותרו עם המוטציה הבריטית; מהערב: חיסונים לתלמידי תיכון בכל קופות החולים

כלכליסט ו-ynet 22:5723.01.21

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

22:56 - הממשלה תצביע מחר על סגירת נתב"ג למשך שבועיים

 

הממשלה תצביע מחר על סגירת נתב"ג למשך שבועיים, לאחר דיון שקיים הערב בנושא ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נציגי משרדי הבריאות והתחבורה, ראש המל"ל והיועץ המשפטי לממשלה. בדיון סוכם באופן עקרוני, בכפוף לאישור הממשלה על איסור כניסה ויציאה של טיסות נוסעים זרות וישראליות; צמצום היתר ההגעה לנתב"ג, כך שיתאפשר רק במקרים חריגים שיאושרו על ידי ועדה בראשות מנכ"לי משרדי הבריאות והתחבורה; גיבוש מתווה נפרד למקרים הומניטריים שיצריכו טיסות מיוחדות.

 

22:10  - אמ"ן: לבחון את החזרת חובת הבידוד לשבים מחו"ל - גם למחלימים ומחוסנים

 

אגף המודיעין בצה"ל פרסם דו"ח ובו המלצות להמשך ההתמודדות עם התפשטות תחלואת הקורונה. באמ"ן ממליצים לבחון את החזרת חובת הבידוד לשבים מחו"ל – גם אם החלימו לאחר שחלו בנגיף או חוסנו. כמו כן, הזהירו באמ"ן מהתפתחות של מוטציה ישראלית, "תוצרת בית". בדו"ח נכתב כי "בנסיעה לחו"ל, גם על מחלימים ומחוסנים להתנהל בזהירות – להקפיד על ריחוק חברתי, מסכות והימנעות מהתקהלויות". עוד נאמר, כי "יש לבחון להתייחס למחוסנים או מחלימים באופן דומה בעת הגעתם לישראל לכל הפחות בהיבטי בדיקתם וייתכן אף בידוד מקוצר, כיוון שאם ידבקו במוטציה בעייתית המתמודדת עם החיסון הם עלולים להפיץ אותה בקהילה".

 

19:45 - בשל התפשטות מוטציות הקורונה: נתניהו ידרוש לסגור מיד את נתב"ג

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים הערב (שבת) דיון בהשתתפות נציגי משרד הבריאות, התחבורה והמטה לביטחון לאומי (מל"ל). נתניהו דורש לסגור מיד את נמל התעופה בן גוריון בשל התפשטות המוטציות של נגיף הקורונה.

 

בנוסף מסתמן כי היציאה מהארץ תיאסר לצורכי תיירות גם אחרי תום הסגר, ב-31 בינואר, גם עבור אנשים שקיבלו את מנת החיסון השנייה. אם וכאשר ההחלטה תתקבל, היועץ המשפטי לממשלה אביאמר מתי יוכל המהלך להיכנס לתוקף.

 

שר הבריאות יולי אדלשטיין התייחס לכך: "במצב האידאלי אנחנו צריכים להגיע למצב שמי שאין לו סיבה לטוס מישראל - לא יטוס. עדיין לא ברור אם הסגירה תהיה הדרגתית או מוחלטת, מבחינתנו צריך לסגור מיידית. ייתכן שיש אילוצים שלא מאפשרים זאת, והם צריכים להיפתר".

 

נתב"ג נתב"ג קרדיט: יריב מנור

 

19:35 - משרד הבריאות: 6 נשים הרות חולות קורונה במצב קשה אותרו עם המוטציה הבריטית

 

משרד הבריאות הודיע הערב (שבת) כי שש מתוך שבע נשים הרות שאושפזו במצב קשה לאחר שחלו בקורונה אותרו עם המוטציה הבריטית. "למעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות הגיעו עד כה 10 דגימות", נמסר. "ב-6 מתוך 7 בהם הסתיים תהליך הריצוף, אותר הווריאנט האנגלי".

עוד נאמר כי "משרד הבריאות ימשיך לעדכן בממצאים נוספים ככל שיהיו". במשרד הוסיפו כי לנוכח ממצאי התחלואה האחרונים נשים בהיריון קודמו בתעדוף לקבלת החיסונים ומסרו כי כל מי שמעוניינת תוכל לקבל זימון.

 

 

18:40 - 67 נפטרו מקורונה בסוף השבוע, 7,316 אובחנו כחיוביים לנגיף

 

 

 

משרד הבריאות פרסם הערב (שבת) את נתוני התחלואה בקורונה המעודכנים שמהם עולה כי אתמול נפטרו בישראל 54 חולי קורונה. מאז חצות נפטרו עוד 13 חולים. מספר הנפטרים מאז פרוץ המגפה בישראל עומד על 4,326. כמו כן, אתמול אובחנו 7,316 מאומתים חדשים. בסך הכול בוצעו כ-83 אלף בדיקות ושיעור החיוביים עומד על 8.8%. בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 1,844 חולי קורונה, 1,171 מהם במצב קשה. 335 חולים – מספר שיא – מחוברים למכונות הנשמה.

 

בישראל 76,783 חולי קורונה פעילים: 15,197 מהם מתגוררים בירושלים. בבני ברק 5,319 חולים פעילים, במודיעין עילית 3,119, בבית שמש 2,496, בפתח תקווה 2,471, בתל אביב יפו 2,238, באשדוד 1,928, בחיפה 1,579, בביתר עילית 1,482, באלעד 1,392, בנתניה 1,333, בראשון לציו 1,281, בחולון 1,196 ובבאר שבע 1,180.

 

בדיקת קורונה בדיקת קורונה צילום: אבי מועלם

 

17:44 - ביה"ח וולפסון: מחלקות הקורונה עמוסות, חולים יופנו לבתי חולים אחרים

 

בית החולים וולפסון בחולון דיווח כי משרד הבריאות יפנה חולי קורונה חדשים לבתי חולים אחרים בשל עומס במחלקות הקורונה שלו. במחלקות הקורונה וטיפול נמרץ קורונה בוולפסון מאושפזים 80 חולים - שיא מפרוץ המגפה. כ-40 מהחולים במצב קשה וקריטי ושלושה מחוברים למכונת אקמו.

 

11:45 - מהערב: חיסונים לתלמידי תיכון בכל קופות החולים 

 

כל קופות החולים עדכנו כי יאפשרו לחסן תלמידי תיכון לקורונה החל מהערב. זאת בהמשך להחלטת משרד הבריאות לחסן את תלמידי כיתות י"א-י"ב. היות שמדובר שגיל המתחסנים מתחת ל-18, הקופות הנחו את התלמידים להגיע בליווי הורה או מצוידים באישור חתום על ידי אחד מהוריהם.

 

הכנת חיסון הכנת חיסון צילום: איי אף פי

יו"ר ארגון המורים העל-יסודיים רן ארז בירך על התוכנית וציין כי הציע לא אחת לשר החינוך יואב גלנט לחסן את התלמידים. "באופן הזה בתי בספר יהפכו לאיים בטוחים מקורונה ויאפשרו לימודים תקינים ומלאים", אמר.

 

הנהגת ההורים הארצית תומכת גם היא במהלך לחסן את תלמידי התיכונים. יו"ר ההנהגה הארצית מירום שיף הבהיר: "אנחנו שמחים על כך שניתנת האפשרות לכל מי שרוצה להתחסן לעשות זאת בהקדם האפשרי, אולם הבחירה האם להתחסן נתונה לשיקול דעתם של ההורים".

 

יובל גודגר, יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית, מרוצה מההחלטה לחסן את התיכוניסטים, בהם היא עצמה. "אנו מודים על הפעולה המבורכת של ועדת התעדוף ובכירי משרד הבריאות לאמץ ולהחיל אישור לחסן את בני הנוער בגילי 16 עד 18 הלומדים בכיתות י"א וי"ב. זה יאפשר חזרה מהירה לשגרה ועריכת בחינות הבגרות בצורה הטובה ביותר שאפשר", אמרה. גודגר ציינה כי מועצת התלמידים מודעת לחששות הרבים בימים אלו גם אל מול המשבר וגם בפני החיסונים ולכן המועצה לא תתמוך בחיוב חיסונים לבני הנוער.

x