$
בארץ

כץ מגבש תוכנית סיוע, מנדלבליט מזהיר: "אנו בתקופת בחירות, יש לנהוג באיפוק"

היועמ"ש לשר האוצר: "יש להבטיח שההחלטות והיוזמות שתציג הממשלה תתקבלנה במסגרת הוראות הדין ותוך שמירה על הריסון והאיפוק הנדרשים בתקופת בחירות"

אתי אפללו 21:1520.01.21

"נמסר לי כי גורמי המקצוע במשרדך הונחו לגבש תוכנית כלכלית לסיוע ולהאצת המשק בין היתר, לנוכח ההשפעות הנובעות ממשבר התפרצות נגיף הקורונה...ככל שיוחלט לקדם תוכנית כאמור, יש להבטיח שההחלטות והיוזמות שתציג הממשלה תתקבלנה במסגרת הוראות הדין ותוך שמירה על הריסון והאיפוק הנדרשים בתקופת בחירות" - כך כתב היועמ"ש אביחי מנדלבליט לשר האוצר ישראל כץ.

 

 

לקריאת המכתב המלא לחצו כאן

 

מכתב זה הגיע בהמשך לתוכנית שמגבש האוצר שכוללת סעיפים כמו מתן מענקים נוספים לשכירים ועצמאיים, מענק למובטלים שחוזרים למעגל העבודה, הכשרות מקצועיות, הקלות ברגולציה ובתשלומים ומתן הלוואות לעסקים.

 

לאחר שלא אושר תקציב לשנת 2020 והמדינה פועלת מכוח תקציב המשכי, עלות התוכנית ומקורותיה אינם ברורים. על כן, מצא היועמ"ש לנכון להזכיר לשר כץ כי "אנו מצויים בתקופת בחירות הגוזרות על הממשלה, לרבות שריה ומשרדי הממשלה, חובת איפוק וריסון בכל הנוגע להחלטות, הקצאת משאבים ויוזמות חקיקה. איפוק וריסון אלה נדרשים, בין היתר, על מנת שהממשלה היוצאת לא תקבל החלטות שתקשנה על הממשלה החדשה, שתכהן מכח אמון הכנסת הבאה, לממש את מדיניותה לפי רצון הבוחר".

 

 

מנדלבליט וכץ מנדלבליט וכץ צילומים: יאיר שגיא, אבי מועלם

 

בנוסף הזהיר מנדלבליט את כץ מפני שימוש לא ראוי בכוח השלטוני ובמשאבי המדינה לתעמולה או להשגת יתרון לא הוגן למפלגה או למועמד מסוים.

 

תוכנית היציאה מהמשבר מתווספת להטבות שהעניק כץ לאחרונה, בהם "תוכנית הפייסבוק" שלו שאושרה שמעניקה לעצמאים מענק מיוחד על פגיעה ממושכת שיינתן בחודש הבא, וכן כוללת הקלה על תנאי קבלת מענק ההוצאות המיוחדות.

x