שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מייסד "השולמנים" אביר קארה מצטרף לימינה של בנט

נציגיו של קארה ישוריינו בשתי העשיריות הראשונות ברשימת ימינה, שכיום לפי הסקרים זוכה ל-13 מנדטים; בתוך כך שר הרווחה איציק שמולי הודיע שלא יתמודד על ראשות מפלגת העבודה; יו"ר 'המפלגה הכלכלית', פרופ' ירון זליכה, הציג את חברות וחברי רשימת המפלגה

צבי זרחיה 17:4219.01.21

אביר קארה ממנהיגי מחאת "אני שולמן" הודיע אחר הצהריים על הצטרפותו למפלגת ימינה בראשותו של נפתלי בנט.

 

הודעתו של קארה לא מפתיעה לנוכח הערכות שהושמעו באחרונה על התקרבותו לבנט. נציגיו ישוריינו במקומות בשתי העשיריות הראשונות ברשימת ימינה, שכיום לפי הסקרים זוכה ל-13 מנדטים.

 

 

קארה הקים בשנת 2019 קבוצה בפייסבוק בשם "אני שולמן", שבה הציג את הקשיים והטענות של העצמאים על המדיניות הכלכלית של הממשלה עוד לפני פרוץ מחאת הקורונה, והתגברות הקשיים של בעלי העסקים מאז פרוץ המגיפה. קארה הקים בעבר עסק לשטיפת מכוניות, ואחר כך הקים חווה לאימוני וגידול סוסים.

 

אביר קארה מייסד תנועת אני שולמן השולמנים אביר קארה מייסד תנועת אני שולמן השולמנים

 

 

לפני מספר חודשים התראיין בתוכנית הטלוויזיה "אופירה וברקו" והמגיש אייל ברקוביץ' גילה מיסרון שקיבל קארה משר האוצר ישראל כץ. בשבוע שעבר השתתף קארה במפגש בזום שקיים רה"מ בנימין נתניהו עם נציגי העצמאים והעסקים, שבו טען נתניהו כי החרדים וסמוטריץ בכיס שלו. המפגש היה טעון, לנוכח תלונות בעלי העסקים על מצבם הקשה.

 

עו״ד רועי כהן נשיא להב, מספר 2 במפלגת תנופה בראשות עפר שלח קרא בתגובה להצטרפותו של אביר קארה למפלגת ימינה: ״שוב מנסים לזרות חול בעיני ציבור העצמאים שפוליטיקאים ותיקים שיכלו לשנות ולא עשו כלום למען העצמאים הם הפיתרון. ההצטרפות לנפתלי בנט יו"ר מפלגת ימינה אין בה כל בשורה, נשאלת השאלה מה הוא עשה למען ציבור העצמאים כשר הכלכלה? הכי קל היום זה לפזר הבטחות". 

 

יו"ר ימינה נפתלי בנט יו"ר ימינה נפתלי בנט צילום: נמרוד גליקמן

 

  

אביעד בן סעדון מהשולמנים הצטרף לבוגי

 

במקביל אביעד בן סדון, ממנהיגי המחאה הכלכלית, הודיע על הצטרפותו לתל"ם. ח 'כ משה (בוגי) יעלון, יו"ר מפלגת תל''ם אמר כי "אביעד, ממקימי וממובילי מחאת ה"שולמנים", שנאבקת עבור זכויותיהם של בעלי העסקים העצמאיים במדינת ישראל. האכפתיות והאומץ לזעוק את מצוקתם של מאות אלפי העסקים שקורסים תחת מדיניות ההזנחה של נתניהו, מהווה השראה וקרן אור עבורם. אביעד הוא אחד שמכיר היטב את המצוקות האמיתיות מקרוב, ייקח חלק פעיל במאבק שלנו לשיקום הכלכלה והמענה לאבטלה".

 

קארה אמר אחר הצהריים בזום לפעיליו כי "אנו חייבים להמשיך בריצת מרתון אדירה זה לא משהו שיסתיים ביום אחד או יומיים. כדי להעביר רפורמות אדירות אי אפשר להשתמש באותם כלים קיימים ואותם פוליטיקאים ישנים. אי אפשר להשתמש באותה ממשלה. אני אומר כמי שצפה בשנה האחרונה הזו מבפנים ומבחוץ בכל הדברים הטובים. הצלחנו להביא לכך שבכנסת הבאה לא יהיה שולמן אחד אלא שולמנים". 

 

איציק שמולי שר העבודה והרווחה איציק שמולי שר העבודה והרווחה צילום: אבי מועלם

 

בתוך כך שר הרווחה איציק שמולי הודיע שלא יתמודד על ראשות מפלגת העבודה.

 

יושב ראש 'המפלגה הכלכלית', פרופ' ירון זליכה, הציג הערב את חברות וחברי רשימת המפלגה. לצד זליכה, הוצגו מספר דמויות בולטות אשר גוייסו על ידו בשבועות האחרונים. כל ארבעת המועמדים הראשונים ברשימה הינם פרופסורים מובילים בתחומם: אסנת עקירב, ראש החוג למדעי המדינה במכללה האקדמית גליל מערבי, יורם יובל, פסיכיאטר, חוק מוח, איש תקשורת ומתנגד חריף לראש הממשלה, ועליאן אלקירנאווי, לשעבר נשיא מכללת אחווה ומדליק משואה. עוד ברשימה: אל"מ במיל' איציק תורג'מן, זוכה פרס ביטחון ישראל, ממייסדי תוכנית 'עתידים' ולשעבר מנכ"ל קרן רש"י, עורך הדין חושף השחיתויות נדב עשאהל.

x