שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מבצע החיסונים מתרחב: בקופות החולים ניתן להזמין תור מגיל 40

בכללית, במכבי, בלאומית ומאוחדת מרחיבים את מבצע החיסונים ומתכוננים לעוד משלוחים, לאחר ש-2.2 מיליון ישראלים כבר קיבלו את המנה הראשונה. במשרד הבריאות נערכים לביצוע 250 אלף חיסונים ביום

אדריאן פילוט ואדיר ינקו, ynet 11:4719.01.21

קופות החולים כללית, מכבי, לאומית ומאוחדת הודיעו היום (ג') על הרחבת מבצע החיסונים לגילאי 45-40. כך, מהיום יוכלו לקוחות הקופות בגילאי 40 ויותר לזמן מועד לקבלת חיסון לקורונה באתר, ביישומון או במוקד. מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, הנחה להוריד את גיל המתחסנים ל-40, בתיאום עם קופות החולים. במקביל, שר הבריאות יולי אדלשטיין הנחה את המנכ"ל להיערך לביצוע 250 אלף חיסונים ביום.

 

 

הצעד הזה יוצא לפועל על רקע הגעת מלאי חיסונים נוסף ולנוכח ההיערכות בכללית לחיסון של יותר מ-100 אלף בני אדם ביום. ברחבי הארץ פועלים כ-150 מתחמים של קופ"ח כללית, שחיסנה עד כה יותר מ-1.2 מיליון ישראלים. עד כה התחסנו בישראל 2.2 מיליון בני אדם במנה ראשונה. 422 אלף מחוסנים בשתי מנות.

 

חיסונים בת"א חיסונים בת"א צילום: יובל חן

 

בקופ"ח לאומית צופים כי החל ממחר ובמהלך השבוע כמות המתחסנים תגיע לשיא מדי יום, בשל שילוב של מתחסני מנה שנייה עם מתחסני המנה הראשונה. לאומית מפעילה כיום 40 נקודות חיסון ברחבי הארץ, ו-7 ניידות של "לאומית שירותי בריאות". קופ"ח מכבי חיסנה עד כה כ-600 אלף חברים ביותר מ-80 מתחמי חיסון, כאשר מאות אלפי תורים נוספים מתואמים לשבועות הקרובים.

 

מאוחדת הודיעה כי היא מרחיבה את אוכלוסיית המתחסנים לגילאי 40 +. במקביל השלימה חיסון 60% ממרותקי הבית. עד כה חיסנה מאוחדת יותר מרבע מיליון מבוטחים במנה הראשונה וכ- 50 אלף לקוחות כבר גם במנה השנייה.

x