$
בארץ

לא שומרים על ההנחיות: בשבוע האחרון חולקו קנסות קורונה ב-18.5 מיליון שקל

רשות האכיפה והגבייה: בשבעת הימים האחרונים חילקה המשטרה 28.7 אלף קנסות, כאשר רובם - 96% - בגין אי עטיית מסכה. עד כה שולמו 143 אלף קנסות, בסכום כולל של 72 מיליון שקל

רשות האכיפה והגבייה מדווחת שאזרחים רבים ממשיכים שלא לשמור על ההנחיות ולקבל קנסות קורונה. מנתוני המרכז לגביית קנסות ברשות, הגובה את קנסות הקורונה שמטילה המשטרה, עולה כי בשבעת הימים האחרונים ניתנו 28,761 קנסות בערך כספי של 18,446,000 שקל - רובם (96%) בגין אי-עטיית מסיכה.

 

 

 

במקביל, המרכז מדווח על גבייה מוגברת מאזרחים שקיבלו את הקנסות. עד כה שולמו 143,460 קנסות בסכום כולל של 72,511,744 שקל. בשבוע האחרון נגבו כ-4 מיליון שקל - כפול מאשר שבוע רגיל שלפני הסגר.

 

פקח בחוף הים בבת ים, במהלך הסגר הקודם בספטמבר פקח בחוף הים בבת ים, במהלך הסגר הקודם בספטמבר צילום: מוטי קמחי

 

 

עוד נמסר, כי לכ-140 אלף אזרחים שהמועד הקובע לתשלום הקנס חלף התווספו פיגורים בערך כולל של 35 מיליון שקל, ואחרי הסגר יחלו במרכז לגביית קנסות בהליכים לגביית התשלום מחשבונות הבנק שלהם.

 

מנהל המרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה והגבייה, דורון תשתית, מסר, כי "נראה שהמסר שמדובר בקנסות שיגבו עד האחרון שבהם מחלחל לאזרחים. הטלת קנסות על הפרת תקנות היא הכלי הכמעט יחיד שבו עושים שימוש כדי לאכוף את כללי הזהירות שנועדו לשמור על בריאות הציבור, והנתונים מראים שמדובר בכלי אפקטיבי ויעיל. המרכז מוצף באלפי פניות של אזרחים לקבלת סיוע בפריסת החוב והפחתת הפיגורים שנצברו וכולם מקבלים סיוע".

x