$
משפט

בלעדי לכלכליסט

מסעדת "חדר האוכל" בת"א נסגרה בגלל הקורונה - וביהמ"ש מינה לה נאמן

עקב פניית עובדי המסעדה שטענו לחוב כלפיהם, הורה היום ביהמ"ש המחוזי בת"א על פירוק השותפות שהפעילה את המסעדה שבמתחם תיאטרון הקאמרי בת"א, ומינה את עו"ד אופיר פדר כנאמן. השופט חגי ברנר: "אין סיכוי סביר לשיקומה הכלכלי של השותפות"

בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה היום (א') על פירוק השותפות שהפעילה את מסעדת "חדר האוכל" הוותיקה במתחם תיאטרון הקאמרי בתל אביב.

 

השופט חגי ברנר קבע כי מצא כי "אין סיכוי סביר לשיקומה הכלכלי של השותפות" והוא מורה על פירוקה. השופט מינה את עו"ד אופיר פדר כנאמן להליכי חדלות הפירעון של המסעדה.

 

 

 

במהלך הדיון ציין בא כוח השותפות, עו"ד אבישי סנדר כי אין לשותפות שהפעילה המסעדה התנגדות למתן הצו. החלטת בית המשפט ניתנה לאחר שבנובמבר האחרון הגישו עובדים במסעדת "חדר האוכל" לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לצו פירוק כנגד השותפות המנהלת המסעדה.

 

עו"ד אופיר פדר עו"ד אופיר פדר

 

 

הבקשה הוגשה על ידי 22 מתוך 40 מעובדי המסעדה שטענו באמצעות עו"ד כרמית לוי, כי בשל משבר הקורונה הופסקה פעילותה של המסעדה בחודש מרץ האחרון ומעולם לא חזרה לפעילות.

 

מסעדת חדר אוכל נמצאת בין השאר בבעלות סטיבן לובל. המסעדה ממוקמת בשדרות שאול המלך בתל אביב ונחשבה למסעדה פופולארית. המסעדה צמודה לתיאטרון הקאמרי וכאשר מוסדות התרבות נסגרו בשל הקורונה, המסעדה הושפעה מכך שהרי באי התיאטרון היו קהל מהותי שלה.

 

 

סטיבן לובל, מסעדן, הבעלים של מסעדת חדר האוכל סטיבן לובל, מסעדן, הבעלים של מסעדת חדר האוכל צילום: ענר גרין

 

כשהוגשה הבקשה הגיב סטיבן לובל, מבעלי המסעדה ומסר בזמנו כי "אנחנו עצובים שבעקבות נגיף הקורונה אין באפשרותנו להמשיך את פעילות חדר האוכל בהעדר פעילות במתחם התרבות. למרות הרצון והמאמצים להמשיך את פעילות המסעדה, בהעדר עזרה אמיתית מהמדינה, אנחנו הופכים גם לקורבן קורונה. בהזדמנות זו, אני מודה ללקוחות, לעובדים ולספקים שתמכו בנו במשך 12 שנות פעילות".

 

היום הורה השופט לנאמן שמינה לפעול בהקדם "למימוש נכסי קופת הנשייה באופן שישיא את ערכם וכן לחלוקתם לנושים".

x