בארץ

הממשלה אישרה את מינויו של יעקב שבתאי למפכ"ל המשטרה

אחרי שנתיים בלי מפכ"ל, השרים אישרו פה אחד את מינויו של מפקד מג"ב לתפקיד. נתניהו יצא מהדיון בשל ניגוד העניינים

איתמר אייכנר, ynet 12:2317.01.21
הממשלה אישרה בצהריים (ראשון) פה אחד את מינויו של ניצב יעקב שבתאי, מפקד מג"ב, לתפקיד המפכ"ל. תוקף המינוי יהיה למשך שלוש שנים, ובנסיבות מיוחדות יוכלו השרים להאריך את המינוי עד לשנה נוספת.

 

ניצב יעקב שבתאי, בן 56, נשוי פלוס שלוש בנות (19 ,23 ,28), נולד באשקלון ומתגורר כיום בכרכור. הוא בן למשפחה ותיקה שעלתה לאשקלון בשנות ה-50' מעיראק. את אשתו הכיר שבתאי עוד לפני גיל 18, עת גויס כמפקד בסיס הפעלה במשמר האזרחי והפך לשוטר הצעיר ביותר במשטרת ישראל דאז.

 

שבתאי שירת בגדוד 202 של חטיבת הצנחנים והשתחרר כמ"פ בסיום שירותו ב-1987. ב-91’ התגייס לימ"מ (יחידת העילית של משמר הגבול) ובשנת 1992 היה למפקד יחידת המסתערבים ברצועת עזה וממקימיה.

 

 

יעקב שבתאי יעקב שבתאי צילום: עידו ארז

 

כמפקד ימ"ס עזה, במהלך התפרעויות באזור מחסום ארז ביולי 1994, נפצע מירי בעת שניסה לחלץ אזרח שנקלע לאזור. לאחר טיפול רפואי שב לזירת ההתרחשויות. על פועלו עוטר בעיטור המופת של משטרת ישראל. לאחר מכן שימש כמפקד בית הספר ללוחמה בטרור של מג"ב, הקים את יחידת ברק - יחידה ללוחמה בפשיעה של מחוז ת"א - ובשנת 2001 קודם לדרגת סגן-ניצב ומונה לתפקיד מפקד מג"ב בית לחם. במסגרת תפקידו, הוא נפצע פעם נוספת בהיתקלות עם מחבלים.

 

ב-2002 מונה ניצב שבתאי לקצין אגף המבצעים של מג"ב צפון. באחד האירועים הוא ניהל מרדף אחר חוליית מחבלים שחדרה ליישוב דגיש ורצחה את סייר הביטחון המועצה האזורית גלבוע - ונפצע מירי. על כך הוא עוטר בעיטור האומץ.

x