$
בארץ

עובד במשרד הבריאות חשוד ש"הכניס" את זוגתו לשעבר ארבע פעמים לבידוד ללא צורך

העובד נחקר בלהב 433 בחשד לשימוש לרעה בכוח המשרה, פגיעה בפרטיות, זיוף, הפרת אמונים וכליאת שווא. במשטרה חושדים כי הוא רשם את בת הזוג לשעבר כמחויבת בידוד ושלח לה הודעות על כך לטלפון הנייד. המקרה התגלה לאור ערעורים חוזרים שהיא הגישה למשרד הבריאות

עמיר קורץ 10:1914.01.21
לפעמים גם עובד זוטר במקום רגיש יכול לנצל את העמדה שבה הוא נמצא ולגרום לנזק משמעותי: המשטרה חושדת שעובד חיצוני באחד ממוקדי משרד הבריאות "הכניס" לא פחות מארבע פעמים את זוגתו לשעבר לבידוד, זאת למרות שלא נדרשה בכך.

 

 

 

על פי החשד, העובד, בן 35 מצפון הארץ, ניצל את תפקידו הציבורי ושלח במהלך החודשים האחרונים בארבעה מועדים שונים הודעה לטלפון הנייד של זוגתו לשעבר הודעה שעליה להיכנס לבידוד באופן מיידי לאחר שנחשפה כביכול לחולה קורונה מאומת. זאת למרות שהיא לא נחשפה כלל לאדם חולה. העובד, כך על פי החשד, לא הסתפק בכך, וגם רשם את זוגתו לשעבר ברשימות משרד הבריאות כחייבת בידוד, כך שבמידה והיית יוצאת מהבית ומתושאלת על ידי שוטר או פקח, היא הייתה מסתכנת בקבלת קנס כספי.

רכב משטרה רכב משטרה צילום: דוד הכהן

 

החשוד נחקר אתמול ביחידת אתגר בלהב 433 ולא סיפק הסברים מספקים על מעשיו, וההערכה היא כי הרקע למעשיו הוא נקמה בבת הזוג לשעבר עמה ככל הנראה הקשר לא הסתיים ברוח טובה, בלשון המעטה.

 

החשדות שמייחסת המשטרה לעובד הן שימוש לרעה בכוח המשרה, זיוף על ידי עובד ציבור, פגיעה בפרטיות, הפרת אמונים וכליאת שווא. בסיום חקירתו שוחרר החשוד בתנאים מגבילים.

 

חקירת להב 433 החלה בעקבות פניית משרד הבריאות למשטרה בחשד לאירוע אבטחת מידע, זאת לאחר שבת הזוג לשעבר של החשוד הגישה ארבעה ערעורים, בכל אחד מהמקרים שבהם חוייבה להיכנס לבידוד.

 

במשטרה ציינו הבוקר כי תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות לצורך עיון והחלטה על הגשת כתב אישום.

x