$
משפט

בלעדי לכלכליסט

ביהמ"ש מינה נאמנת זמנית לחברה המפעילה את מסעדת היוקרה "ניטן תאי"

המיזם התאילנדי של חיים הורביץ, בנו של מייסד טבע, וגרושתו נעמי (נאם) הורביץ בדרך לפירוק - הנאמנת הגישה דו"ח לביהמ"ש בו ציינה כי לאור העובדה "שאין עוד יכולת תקומה לחברה יש להורות על פירוקה". בבקשת הפירוק נטען כי לחברה חובות בסך 344 אלף שקל למשכיר הנכס ממנו פעלה המסעדה

המיזם התאילנדי של איש העסקים חיים הורביץ, בנו של מייסד טבע, וגרושתו נעמי (נאם) הורביץ בדרך לפירוק: השופט חגי ברנר מינה בשבוע שעבר נאמנת זמנית לחברת "ניטן תאי" שהפעילה עד לאחרונה את מסעדת היוקרה ניטן תאי בתל אביב. חיים הורביץ הינו בעל מניות בה ומשמש כמנכ"ל שלה. גרושתו נעמי הינה דירקטורית בחברה. החברה הגישה לאחרונה בקשה להורות על פירוקה. המסעדה פעלה מנכס מושכר שמתפרס על שתי קומות במגדל פלטיניום ברחוב הארבעה בתל אביב. החברה השקיעה משאבים ניכרים בהשבחת הנכס, שיפוצו והפיכתו למתחם יוקרתי בסגנון תאילנדי בסך כולל של למעלה מ-10 מיליון שקל.

 

 

 

זה התחיל כסיפור מהאגדות: חיים הורביץ, איש עסקים עשיר פוגש במקרה את נאם (נעמי), אישה תאילנדית שהגיעה לישראל לפני שנים רבות וצעירה ממנו. השניים הכירו כשנעמי עבדה בתור מעסה מקצועית במלון הילטון בישראל וסיפור האהבה הוביל לנישואים. אולם לאחר מספר שנים, נעמי (נאם) הורביץ וחיים הורביץ התגרשו. היא הפכה עם השנים איתו לאשת עסקים. המסעדה שנוהלה על ידי החברה ונחשבה למיזם של השניים נחשבה כמובילה בתחומה והייתה בעלת מאפיינים ייחודיים ברקע הקולינרי הישראלי ומותגה כמסעדת יוקרה.

 

מימין נעמי וחיים הורוביץ מימין נעמי וחיים הורוביץ צילום: ענת מוסברג

 

השופט מינה לתפקיד הנאמנת הזמנית של החברה המפעילה את המסעדה את עו"ד ענבר חכימיאן-נהרי ממשרד יגאל ארנון והסמיך אותה להבטיח את ניהולה התקין של החברה ושמירה על נכסיה. הנאמנת הגישה לפני מספר ימים דו"ח ראשוני לבית המשפט בו ציינה כי "במצבה הנוכחי אין לחברה פעילות כלשהי, אין עוד יכולת תקומה לחברה ולכן יש להורות על פירוקה". עוד עולה כי הציוד של מסעדת היוקרה נמכר לצד שלישי בתמורה ל-113 אלף שקל בלבד ובלא הסכם בכתב. עוד נכתב בדו"ח כי למעט סמנכ"ל הכספים של החברה עובדי החברה (כ-50) פוטרו ושולמו כל זכויותיהם. לחברה המפעילהשל  המסעדה נותר חוב בסך כ-344 אלף שקל לטענתה למשכיר הנכס בו פעלה המסעדה. בית המשפט קבע דיון בבקשה ל-18 בינואר.

 

ניטן תאי ניטן תאי צילום: יחצ

 

לבקשת הפירוק שהגישה "ניטן תאי" צורף תצהיר הסתבכות כלכלית מטעם חיים הורביץ בו ציין כי "לנוכח עלויות התפעול הגבוהות של המסעדה, ועל אף המוניטין הרב שצברה בקרב לקוחותיה לאורך שנות פעילותה, מיום פתיחתה ועד לסגירתה בחודש מרץ האחרון, לא הניבה החברה רווחים כלשהם וצברה הפסדים. מדובר בחברה צעירה יחסית, הקיימת בשוק 5 שנים בלבד, ולפיכך ברור כי מדובר במצב טבעי לעסק שהוא בתחילת דרכו". עוד טען הורביץ בתצהיר כי משבר הקורונה הנחית על המסעדה "מכת מוות". בבקשת הפירוק נטען כי לחברה חובות בסך 344 אלף שקל למשכיר הנכס ממנו פעלה המסעדה המיוצג על ידי עו"ד אורן שבח.

x