בארץ

בלעדי לכלכליסט

הזוגיות הסתיימה, חיים הורביץ מחסל את מיזם המסעדה ומותיר חובות

המסעדה התאילנדית של בני הזוג שהתגרשו לפני כשנה וחצי, חיים ונעמי הורביץ, מגיעה לביהמ"ש עם חוב של מאות אלפי שקלים: "על אף המוניטין הרב לא הניבה החברה רווחים וצברה הפסדים"

המסעדה התאילנדית הנוצצת של חיים הורביץ, בנו של מייסד טבע אלי הורביץ, וגרושתו נעמי הורביץ מגיעה לבית המשפט עם חובות. ביום חמישי הגישה מפעילת המסעדה, חברת ניטן תאי, שחיים הורביץ הוא בעל מניות בה ומשמש כמנכ"ל שלה, בקשת פירוק לבית המשפט המחוזי בתל אביב. זאת לאחר שב־28 בדצמבר הוחלט בישיבת דירקטוריון, שאותה ניהלה נעמי הורביץ, להגיש את הבקשה. מסעדת ניטן תאי פעלה במגדל פלטיניום ברחוב הארבעה בתל אביב.

 

לבקשה צירף חיים הורביץ תצהיר שלפיו "לנוכח עלויות התפעול הגבוהות של המסעדה, ועל אף המוניטין הרב שצברה בקרב לקוחותיה לאורך חמש שנות פעילותה, עד סגירתה במרץ האחרון, לא הניבה החברה רווחים וצברה הפסדים". עוד נטען בתצהיר כי משבר הקורונה הנחית על המסעדה "מכת מוות": "בתקופה בה פעלה המסעדה נעשה ניסיון להפעיל שירות משלוחים על חלק מהמנות, אך לאור ייחודיות התפריט והמנות המורכבות, חלק ניכר ממנות הדגל של המסעדה לא ניתן היה להגיש באמצעות מערך שליחויות, ועל כן ניסיון זה לא צלח". 

חיים הורביץ וגרושתו נעמי חיים הורביץ וגרושתו נעמי

   

בקשת הפירוק מסיימת קשר עסקי של השניים, שהיכרותם החלה כרומן מהאגדות. חיים הורביץ, איש עסקים עשיר, פגש את נאם (נעמי), תאילנדית שצעירה ממנו בשנים רבות, כשזו עבדה כמעסה מקצועית במלון הילטון בתל אביב. סיפור האהבה ביניהם הוביל לנישואים, ועם השנים היא הפכה לאשת עסקים. ב־2019 השניים התגרשו.

 

במסגרת הבקשה, שהוגשה על ידי עורכי הדין שי גליקמן ויונתן גמרניק ממשרד דורון, טיקוצקי, נס, קנטור, גוטמן, עמית גרוס ושות', נטען כי המסעדה נחשבה מובילה בתחומה והיתה בעלת מאפיינים ייחודיים ברקע הקולינרי הישראלי ומותגה כמסעדת יוקרה. לטענת המבקשים, הקורונה "גדעה באבחה אחת את פעילות המסעדה והביא לסגירתה הסופית, מה שהותיר את החברה במצב של חדלות פירעון".

 

בבקשה נטען כי לחברה אין יכולת לשלם את חובותיה, ובפרט את דמי השכירות עבור החודשים מרץ עד דצמבר 2020, בסכום של כ־344 אלף שקל. עוד נטען כי החברה השקיעה משאבים ניכרים בהשבחת הנכס, שיפוצו והפיכתו למתחם יוקרתי בסגנון תאילנדי בסכום כולל של כ־10 מיליון שקל. מהבקשה עולה כי המסעדה העסיקה 49 עובדים, היא פיטרה במרץ את מרבית עובדיה, וכיום אין לה חובות כלפי עובדיה, למעט כלפי עובד אחד בסכום של כ־4,000 שקל על דצמבר.

 

עוד על פי התצהיר, "באוקטובר הודיע משכיר הנכס כי בכוונתו לפעול לחילוט הערבות הבנקאית שנמסרה לו ככל שחוב השכירות לא ישולם עד 1 בנובמבר 2020... ב־9 בנובמבר חולטה הערבות, דבר שחרץ את גורל המסעדה באופן סופי לפירוק". מנספחים עולה כי למשכיר הנכס, המיוצג על ידי עו"ד אורן שבח, טענות רבות נגד התנהלות ניטן תאי.

x