$
בארץ

נמצא מחליף לאריאל יוצר? רון מאור מועמד לנהל את שותפות הגז ישראמקו

יוצר, לשעבר בכיר באגף התקציבים אמור היה לנהל את השותפות, אך מינויו נחסם מחשש לניגוד עניינים. שותפות מודיעין הפועלת בתחום חיפושי הגז והנפט, בה משמש מאור כמנכ"ל משותף וסגן יו"ר הדירקטוריון הודיעה, כי "הוא קיבל הצעה למשרה בכירה ומקיים מו"מ בקשר למינוי"

ליאור גוטמן 16:2110.01.21

שותפות מודיעין הפועלת בתחום חיפושי הגז והנפט, פרסמה היום (א') הודעה לפיה רון מאור, סגן יו"ר הדירקטוריון ומנכ"ל משותף, "קיבל הצעה למינוי למשרה בכירה וכי הוא מקיים משא ומתן בקשר למינוי". מודיעין לא פירטה לאיפה מאור מיועד, אולם מבדיקת כלכליסט עולה ששמו של מאור עלה כאחד המועמדים לתפקיד מנכ"ל שותפות הגז ישראמקו.

 

 

 

 

רון מאור רון מאור צילום: תומי הרפז

 

השותפות מחזיקה כ-29% ממאגר תמר, ומי שהיה אמור להכנס כמנכ"ל היה אריאל יוצר, לשעבר בכיר באגף התקציבים. מועמדותו של יוצר נחסמה מחשש לניגוד עניינים וקיצור תקופת צינון מה שהשאיר את ישראמקו ללא מנכ"ל שאמור להכנס לתפקיד ולשתף פעולה עם שברון, היא השותפה הבכירה השניה בגודלה במאגר תמר (25%) ומפעילת הקידוח בפועל.

 

מאור מכיר היטב את העבודה בישראמקו מעצם השותפות שלהם ברישיונות גז שונים לרבות רישיון "שמשון" שמכיל פוטנציאל הפקה (שטרם הוכח) של מאות מיליוני חביות נפט. במענה לפניית כלכליסט סירב מאור להתייחס לידיעה, וזו גם תגובתה של ישראמקו. במודיעין עצמה הוסיפו ש"מאור הודיע כי אם וככל שהוא ייענה להצעה ועל מנת לאפשר העברה מסודרת והמשך פעילות סדירה של הפרויקטים בהם מעורבת השותפות, מאור יעניק שירותי ייעוץ לשותפות לתקופה קצובה כפי שיסוכם בין הצדדים".

 

x