$
בארץ

דיווח שוטף

עלייה בשיעור החיוביים, עוד 17 אובחנו עם המוטציה הבריטית

עיריית ר"ג חיסנה בחשאי יותר מ-1,500 עובדי הוראה; מנכ"ל משרד הבריאות, חזי לוי: "הסגר? לא יותר מחודש"; משרד הבריאות: כ-13% מנפטרי הקורונה בישראל הם תושבי ירושלים

כלכליסט ו-ynet 17:2308.01.21

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

 

 

(דורון ברויטמן)

 

17:15 - עוד 4,118 ישראלים אובחנו עם קורונה, שיעור החיוביים - 7%

 

4,118 ישראלים אובחנו עד כניסת שבת כחיוביים לקורונה. כך עולה מנתוני משרד הבריאות המעודכנים שפורסמו היום בצהריים (שישי). בסך הכול בוצעו מאז חצות כ-59 אלף בדיקות ושיעור החיוביים הזמני להיום עומד על 7% - נתון גבוה מהיומיים האחרונים.

 

בתי החולים ברחבי הארץ ממשיכים לקלוט חולי קורונה ומספרם עומד כעת על 1,508. 920 חולים מאושפזים במצב קשה – לאחר שאתמול הגיע מספר החולים שמצבם קשה לשיא של 937. מספר המונשמים עומד על 224.

 

מאז פרוץ המגפה נפטרו בארץ 3,596 חולי קורונה – 19 מהם היום. מתחילת החודש נפטרו בישראל 241 חולי קורונה. ממוצע של יותר מ-30 בכל יום.

 

במקביל, הודיע משרד הבריאות על עוד 17 מקרים חדשים של המוטציה הבריטית - ומספר המאומתים למוטציה הגיע כך ל-147. מתוכם שישה שבוודאות חזרו מחו"ל. על פי משרד הבריאות, "מדובר ברובם בהדבקות בקהילה בישראל, וזה יכול להסביר את העלייה המשמעותית והמהירה בתחלואה".

 

בדיקת קורונה באסף הרופא בדיקת קורונה באסף הרופא צילום: אבי מועלם

 

14:20 - עיריית ר"ג חיסנה יותר מ-1,500 עובדי הוראה; ראש העיר: "כמו מבצע העלאת עולים"

 

עיריית רמת גן חיסנה יותר מ-1,500 עובדי הוראה ב-72 השעות האחרונות, במבצע סודי בשיתוף בית החולים שיבא בתל השומר. המבצע נערך לפני שראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ סיכמו אתמול על תעדוף של עובדי ההוראה בקבלת החיסונים, ובצל הביקורת על חיסוני עובדי ההוראה בכיכר רבין בתל אביב. "זה הרגיש קצת כמו אחד ממבצעי העלאת עולים ארצה, כי היה איסור הזוי לחסן צוותי חינוך. אני לוקח אחריות מלאה על ההחלטה", אמר ראש העיר רמת גן כרמל שאמה הכהן.

 

13:05 - מנכ"ל משרד הבריאות: "מאות אלפי חיסונים יגיעו בשבוע הבא. הסגר? לא יותר מחודש"

 

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, אמר בריאיון ל-ynet כי מאות אלפי חיסונים יגיעו לארץ בשבוע הבא וכי מבצע החיסונים צפוי להתרחב. "עד סוף החודש נהיה עסוקים בסיום המנה השנייה ובמנה הראשונה על פי תוספות. אם נקבל יותר מנות, נפתח את המבצע מהר יותר", אמר לוי. על היציאה מהסגר אמר: "מקדם ההדבקה הוא המדד המרכזי שנסתכל עליו. אני לא ארצה לראות יותר מ-2,000 מאומתים ביממה. על פי נתוני התחלואה הסגר יכול להיות יותר משבועיים, אבל אני לא מעריך שיהיה יותר מחודש".

חזי לוי חזי לוי צילום: אלכס קולומויסקי

 

12:30 - מתחילת השבוע הבא: צוותי ההוראה של החינוך המיוחד יתחסנו נגד קורונה

 

ועדת התעדופים במשרד הבריאות נענתה לפניית שר הבריאות יולי אדלשטיין, ומתחילת השבוע הבא יתחסנו צוותי ההוראה של החינוך המיוחד, שפועל גם בתקופת הסגר. אתמול סיכמו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ לתת עדיפות לעובדי ההוראה בחיסונים נגד קורונה.

 

09:45 - משרד הבריאות: כ-13% מנפטרי הקורונה בישראל הם תושבי ירושלים

 

מנתוני משרד הבריאות, עולה כי 13.2% מהנפטרים מנגיף הקורונה מפרוץ המגפה הם תושבי ירושלים - 464 בני אדם. בבני ברק נפטרו 152 תושבים, בתל אביב 198 תושבים, בחיפה נפטרו מהמגפה 140 בני אדם ובבת ים - 129. מהנתונים עולה ש-57% מקורבנות המחלה בישראל הם גברים ו-43% הן נשים. גיל הנפטרים הממוצע הוא 78.6.

 

09:40 - חשד: מרפאה בירושלים סיפקה אישורי החלמה מזויפים מקורונה

 

משרד הבריאות והמשטרה פתחו בחקירה נגד מרפאה בירושלים שלפי החשד סיפקה אישורי החלמה מזויפים מקורונה, במטרה לשחרר מבידוד אנשים שנכנסו לישראל. מדובר במרפאה פרטית שמספקת שירותים רפואיים בין היתר למבוטחי קופת החולים מאוחדת. על פי החשד, בין 20 ל-30 איש - שרובם הגיע מארצות הברית - שוחררו מבידוד בעקבות אישורים רפואיים שקיבלו במרפאה. החשד הוא שהאישורים סופקו בתמורה לכסף.

 

09:15 - שעה לאחר תחילת הסגר: המשטרה פיזרה מסיבת המונית בווילה בראשל"צ וחילקה כמאה דו"חות

 

המשטרה פיזרה אתמול בלילה מסיבה שנערכה בווילה בראשון לציון, ובה השתתפו כ-120 צעירים, כשעה לאחר כניסת הסגר הכללי לתוקף. הצעירים סירבו לפתוח תחילה את הדלת לשוטרים והשליכו לעברם בקבוקי זכוכית. במקום נרשמו כמאה דוחות על סך 500 שקלים למשתתפי המסיבה, ודו"ח בגובה של 5,000 שקלים לבעל הבית.

 

מחסום משטרתי מחסום משטרתי צילום: שאול גולן

08:30 - מגמת ירידה קלה בנדבקים. ממחר: מקבלים זריקה שנייה

 

 יותר מ-7,500 - אבל במגמת ירידה: אתמול (יום ה') אובחנו 7,597 מאומתים חדשים. בסך הכול בוצעו למעלה מ-122 אלף בדיקות ושיעור החיוביים עומד על 6.2% - נתון דומה לזה של יום רביעי ונמוך מיתר ימי השבוע.

 

בשלושת הימים שקדמו שיעור החיוביים ירד מ-7.8% בתחילת השבוע ל-6.2% אתמול והיום. גם במספר הנדבקים חלה ירידה קלה - מכמעט 8,400 בתחילת השבוע לנתון הנוכחי.

 

בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 1,481 חולי קורונה – 873 מהם במצב קשה. 220 חולים מחוברים למכונות הנשמה. מספר הנפטרים מאז פרוץ המגפה עומד על 3,565 – 21 מהם נפטרו אתמול.

 

בישראל אין היום ערים שמוגדרות ירוקות. הערים שמוגדרות צהובות הן חריש, רמת השרון, אריאל, חדרה, הרצליה, רהט, קריית שמונה, נס ציונה, יקנעם עילית, קריית אונו, הוד השרון, יהוד וכפר סבא. יתר הערים הן כתומות או אדומות.

 

שר הבריאות יולי אדלשטיין ציין כי "יותר מ-1.7 מיליון ישראלים קיבלו את המנה הראשונה של החיסון, כ-115 אלף מתוכם רק אתמול. מחר אשמח להיות הישראלי השני שמקבל מנת חיסון שנייה, בדרך לשחרור מהנגיף הארור".

x