$
בארץ

נפטר פרופ' דב צ'רניחובסקי יו"ר המועצה הלאומית לביטחון תזונתי

בשנים האחרונות הוביל צ'רניחובסקי, מומחה לכלכלת בריאות, את המאבקים למען הרחבת המיזם לביטחון תזונתי שסייע למשפחות רעבות. הוא נפטר היום בגיל 74

שחר אילן 19:2307.01.21
יו"ר המועצה הלאומית לביטחון תזונתי פרופ' דב' צ'רניחובסקי נפטר היום בגיל 74. בשנים האחרונות הוביל צ'רניחובסקי את המאבקים למען הרחבת המיזם לביטחון תזונתי שסייע למשפחות רעבות. ב-2017 פרסם במסגרת מרכז טאוב דו"ח שקבע שבעיה מרכזית של מערכת הסיעוד בישראל היא הפיזור שלה בין גורמים רבים מה שגורם לחוסר יעילות ובזבוז גדול.

 

פרופ' צ'רניחובסקי פרופ' צ'רניחובסקי צילום: תומי הרפז

 

צ'רניחובסקי, מומחה לכלכלת בריאות היה ראש תוכנית מדיניות הבריאות במרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל ופרופסור אמריטוס במחלקה לניהול מערכת בריאות באוניברסיטת בן-גוריון. לפני חודשים אחדים מונה על ידי שר הבריאות יולי אדלשטיין לחבר במועצת הבריאות של משרד הבריאות. צ'רניחובסקי היה גם עמית מחקר במכון הלאומי למחקר כלכלי (NBER) בארצות הברית ושימש יועץ לבנק העולמי.

 

הוא כיהן בוועדות ציבוריות רבות ובין היתר בוועדת נתניהו שהובילה לחקיקת חוק ביטוח בריאות ממלכתי. הוא פרסם מאמרים רבים במסגרת מרכז טאוב ובכתבי עת מדעיים מובילים, ובכמה מהם אף היה חבר מערכת. הוא הוביל בין השאר מאבקים למען הביטוח הסיעודי ומימון מערכת הבריאות בישראל, ופעל רבות למען שוויון בנגישות למערכת הבריאות ולביטחון תזונתי.

 

ממרכז טאוב נמסר ש"זוהי אבדה גדולה למרכז טאוב, לאקדמיה ולחברה הישראלית כולה".

x