$
בארץ

משלוח חיסונים ראשון של "מודרנה" הגיע לארץ, 100 אלף מנות בנתב"ג

מטוס מפרנקפורט נחת בצהריים ובו המשלוח הראשון של החיסונים מתוצרת "מודרנה". החיסונים הללו, שנוחים יותר לאחסון והובלה, יינתנו בשלב הראשון לאנשים המרותקים לבתיהם, כנראה שכבר מהשבוע הבא

ynet 16:4607.01.21

משלוח ראשון של חיסונים נגד קורונה מתוצרת חברת "מודרנה" הגיע לישראל בצהריים (חמישי), כפי שהודיע אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו. המשלוח הראשון כולל יותר מ-100 אלף מנות חיסון. עד כה חוסנו נגד קורונה 1,593,000 ישראלים - כולם בחיסון מתוצרת "פייזר".

 

 

 

המשלוח הגיע בטיסה מפרנקפורט שבגרמניה במטוס ג'מבו 747 של חברת התעופה ק.א.ל. צוותים של חברת המטען ממן פרקו את המשלוח ויובילו אותו לאחסון.

 

חיסונים של מודרנה מגיעים לישראל חיסונים של מודרנה מגיעים לישראל צילום: מסוף המטענים ממן בנתב"ג

 

מנות החיסון הראשונות של חברת מודרנה מיועדות למרותקי בית, ובהם חולים סיעודיים, שעד כה לא חוסנו. זאת מכיוון שהאחסון וההובלה של חיסוני מודרנה פשוטים יותר מאלו של חברת "פייזר". החיסונים יינתנו על ידי צוותי קופות החולים (או במיקור חוץ). ההערכה במשרד הבריאות שהחיסונים למרותקי הבית יינתנו כבר בשבוע הבא.

 

חיסוני מודרנה נשארים בתוקף עד 30 יום אחרי שהוצאו מהקפאה, לעומת חמישה ימים בלבד במקרה של חיסוני פייזר. כמו כן הם דורשים הקפאה בטמפרטורה של מינוס 20 מעלות בלבד, כמו במקפיא ביתי, בעוד שחיסוני פייזר דורשים הקפאה בטמפרטורה של מינוס 70 מעלות במקפיאים מיוחדים. כמו חיסוני פייזר, גם חיסוני מודרנה קיבלו את אישור ה-FDA האמריקני, ובדומה להם בשלב הראשון של הניסויים נמצא כי יעילותם במניעת המחלה עומדת על כמעט 95%.

 

המנהל הרפואי של מודרנה ד"ר טל זקס אמר אתמול בריאיון ל-ynet שהוא "מאוד גאה כישראלי שישראל היא אחת המדינות הראשונות בעולם שהתגייסה לרכש מוקדם של כל החיסונים, גם שלנו וגם של פייזר, ועומדת בשורה הראשונה כיום מבחינת היכולת לחסן את אזרחיה".

 

נתניהו אמר אתמול: "לפני כמה ימים דיברתי עם מנכ"ל מודרנה, ומחר יגיע המשלוח הראשון של מודרנה. ניתן את החיסונים לאנשים שלא יכולים להגיע לקופת חולים, ומבודדים בבתים שאינם יכולים להגיע לאתרי ההזרקה".

x