$
בארץ

נתניהו בוחן שוב חסינות ומבקש לדחות תגובתו לאישום: "הסגר מקשה"

בשל הגשת כתב האישום המתוקן בתיק 4000 דורש ראש הממשלה מבית המשפט ארכה כדי להכין את תגובת עורכי הדין שלו. בני הזוג אלוביץ' ונוני מוזס הצטרפו לבקשה. סנגוריו: "הוא שומר על טענותיו בנושא החסינות". הדיון הבא צפוי להתקיים ביום רביעי הבא ונתניהו רוצה שהוא יעסוק בהיעדר האישור של היועמ"ש לפתיחת החקירות נגדו

ynet 14:2406.01.21
ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש היום (ד') לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה דחופה להארכת מועד הגשת התשובה של עורכי דינו לאישום בתיקי האלפים. באמצעו סנגוריו הוא טוען הנדרשת הארכה של 30 יום בשל הצורך להכין תגובה לכתב האישום המתוקן שהוגש נגדו ביום ראשון בתיק 4000 (בזק-וואלה).

 

 

 

לבקשה הצטרפו הנאשמים הנוספים בתיק 4000, בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ', ונוני מוזס המואשם בתיק 2000.

 

בבקשה ציינו סנגורי נתניהו, עוה"ד בעז בן צור ועמית חדד, כי הם בוחנים את האפשרות שתיקון כתב האישום יאפשר מתן חסינות לנתניהו: "יוער כי בימים אלו נבחנת המשמעות המשפטית הנודעת לתיקון כתב האישום ביחס לחוק חסינות ח"כ. המבקש שומר על כל טענותיו בנושא".

 

בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: יובל חן

 

הם הוסיפו כי ארבעה עורכי דין מצוות ההגנה נמצאים בבידוד: "לנאשמים נותרו ימי עבודה ספורים להכנת מענה לאישום, הכולל פרטים חדשים שלא הובאו לפניהם עד עתה. נזכיר כי הימים הם ימי סגר כללי במדינת ישראל. בשבוע האחרון, בהתאם להנחיות משרד הבריאות, עבדו במצבת עובדים מצומצמת של 50%. בעקבות החלטת הממשלה מליל אמש, מתכונת זו תצומצם עוד יותר נוכח הידוק המגבלות והטלת סגר מלא במדינה, ויקשה על ההגנה עוד יותר להיערך למתן תשובה".

 

הדיון הקרוב במשפט נתניהו צפוי להתקיים ביום רביעי הבא, 13 בינואר. ראש הממשלה מבקש שהוא לא יעסוק במעינה לכתב האישום, אלא בבקשת לבטל את ההליך נגדו מאחר שלדבריו לא הומצא אישור מספק של היועמ"ש אביחי מנדלבליט לפתיחת החקירה נגדו בסוף 2016.

 

כתב האישום המתוקן הוגש על ידי פרקליטות מיסוי וכלכלה בהתאם להנחיית השופטים, שהורו למחוק מהאישום המקורי את כל הביטויים המתייחסים ל"ראש הממשלה ומשפחתו", ולהתייחס לראש הממשלה בלבד.

 

כתב האישום המתוקן כולל פירוט של 315 אירועים קונקרטיים שכוללים דרישות מאתר וואלה להיטיב את הסיקור של נתניהו ובני משפחתו. לטענת הפרקליטות, מבין כ-230 דרישות, קיימות אינדיקציות למעורבותו של ראש הממשלה בכ-150 דרישות עבורו ועבור בני משפחתו.

 

הפניות, נטען, כוללות דרישות להטיב את הסיקור התקשורתי של נתניהו ובני משפחתו, להגדלת זמן החשיפה של ידיעות חיוביות או מחיקה, דרדור או שינוי כותרות של ידיעות שליליות על נתניהו או בני משפחתו, דרישות לסיקור שלילי של יריבים פוליטיים, דרישה למנוע שידור ראיון שנערך עם נתניהו וכיוצא בזה.

x