$
רכב

היוקרה לא נפגעה מהקורונה: שיא מכירות היסטורי לבנטלי ב-2020

יצרנית מכוניות היוקרה הבריטית מסרה בשנה שעברה 11.2 אלף מכוניות חדשות - 18 מהן בישראל

תומר הדר 20:5805.01.21

בנטלי מוטורס הבריטית רשמה בשנת 2020 שיא מכירות של כל הזמנים, כך דיווחה החברה הבריטית היום (ג') לבורסה. לפי נתוני בנטלי, היצרנית מסרה בשנה שעברה 11,206 מכוניות חדשות, שיא של כל הזמנים ועלייה של 2% לעומת 2019.  18 מכוניות מתוך אלה שנמסרו אשתקד נמסרו ללקוחות בישראל.

 

 

 

בנטלי עצמה חזתה ששנת 2020 תהיה אף טובה יותר, בין היתר הודות לבנטיאגה, רכב הכביש שטח הגדול של בנטלי, אך נאלצה "להסתפק" במעל 11 אלף מכוניות שמחירן ההתחלתי בשוק הישראלי חוצה בקלות את רף מיליון וחצי השקלים.

מכוניות של בנטלי מכוניות של בנטלי

 

 

בדומה לרוב יצרני הרכב בעולם, גם בנטלי התמודדה עם סגירת מפעל במרץ, אך התאוששה יחסית מהר בדומה ליצרני רכב אקסקלוסיביים כדוגמת פרארי - שנהנו דווקא מיתרונותיה של יכולת יצור מצומצמת ותלות מועטה יחסית בספקים חיצוניים.

 

לפי נתוני בנטלי, עיקר המכירות היו ביבשת אמריקה כאשר סין מגיעה למקום השני ברשימת מדינות היעד שאליהן שולחת בנטלי את מיטב תוצרתה.

 

בדומה לרוב יצרני רכבי היוקרה, גם בנטלי, אשר נמצאת בבעלות קונצרן פולקסווגן, נאלצת להתמודד עם תקנות זיהום מחמירות באירופה, אשר גוזרות קנסות עתק על יצרני רכב מזהמים, מה שעלול להפוך את בנטלי למעמסה בקבוצת פולקסווגן. מסיבה זו כבר הודיעה בנטלי על שינוי כיוון מקיף שבמסגרתו תפעל היצרנית ל"חישמול" דגמיה העיקריים במהלך העשור הנוכחי.

x