$
רכב

חיפה, אילת, ת"א וב"ש - הערים שבהן יוקמו עמדות טעינה של טסלה

לפי פרסומי יצרנית המכוניות החשמליות האמריקאית, כבר בשבועות הקרובים תוקם עמדה בתל אביב, ברבעון הראשון תוקם גם העמדה בחיפה ובמהלך הרבעון השני יוקמו העמדות באילת ובבאר שבע. היום חשף כלכליסט כי צפוי עיכוב בהגעת החברה לישראל

תומר הדר ואודי עציון 15:4505.01.21

המכוניות החשמליות של טסלה בדרך לישראל - אך היכן הן יוטענו? לקראת כניסה לארץ, טסלה מפרסמת מפה ראשונה של עמדות הטעינה של המכוניות החשמליות.

 

 

על פי המסמכים שמפרסמת טסלה, עמדת טעינה אחת תוקם באילת, כאשר לפי היצרנית האמריקאית מועד הקמת העמדה הוא הרבעון השני של 2021. עמדת טעינה נוספת של טסלה תוקם לפי היצרנית בבאר שבע , גם ברבעון השני של השנה.

 

לצד העמדות הדרומיות, עמדה נוספת נמצאת בתהליכי הקמה בתל אביב, כאשר לפי טסלה מועד הקמתה הוא בשבועות הקרובים. לצד העמדה התל אביבית, גם עמדה חיפאית ראשונה תוקם, לפי היצרנית, ברבעון הראשון של 2021. יודגש כי מדובר במסמך ראשוני וכי בעתיד סביר להניח שיצטרפו אליהן עמדות נוספות.

 

עמדת הטענה של טסלה עמדת הטענה של טסלה צילום: שאטרסטוק
כפי שנחשף היום ב"כלכליסט", כניסתה של טסלה לישראל עשויה להתעכב, דווקא בגלל דרישות של טסלה עצמה המיועדות להגן על היצרנית מפני ניסיונות יבוא אישי. כך, כפי שנחשף ב"כלכליסט", טסלה ישראל ביקשה ממשרד התחבורה לעכב בינתיים את קבלת רישיון היבוא הרשמי מאחר וברגע שיונפק הרישיון, יוכלו סוכני יבוא אישי לייבא ארצה דגמי טסלה מחו"ל - בעיקר מארה"ב - ולהשתמש בתשתית המוסך של טסלה עצמה. טסלה 3 ביבוא אישי מארה"ב אמורה לעלות מעט מעל 200 אלף שקל, כלומר עשרות אלפי שקלים פחות מהמחיר שתדרוש עבורה טסלה ישראל, מה שיציב בפניה תחרות משמעותית.

 

יודגש כי מכיוון שעמדות הטעינה טרם הוקמו בפועל, טסלה אינה מפרטת באילו עמדות טעינה מדובר, כלומר באילו הספקים, אך סביר להניח כי מדובר בעמדות הסופר צ'ארג'ר המהירות של טסלה, זאת במיוחד לאור העובדה שנסיעות לאילת או לסירוגין לחיפה עלולות לדרוש טווח נסיעה משמעותי במקרים מסוימים. טסלה עצמה כבר הציגה עמדות טעינה סופר מהירות בעוצמה של 250 קילוואט לשעה (קוט"ש) - אך העמדות המהירות ביותר המותקנות בישראל הן בעוצמה של 150 קוט"ש.
x