$
בארץ

קרן אלומה רוכשת כ-40% מחברת אסקו ישראל תמורת כ-40 מיליון שקל

ההשקעה באסקו, המתמחה בהתעיילות אנרגטית, היא ההשקעה הראשונה של קרן אלומה בתחום האנרגיה והחשמל, כאשר הראשונה היתה בתחום תשתיות התקשורת לאחר שרכשה את מגדלי תקשורת

ליאור גוטמן 15:5903.01.21
קרן אלומה הודיעה היום על רכישה של כ-40% מהון המניות של של אסקו ישראל בהיקף שנאמד בכ-40 מיליון שקל.

 

אסקו ישראל מתמחה בהתעיילות אנרגטית, כלומר צמצום היקף הצריכה של גופים שונים על ידי שדרוג והחלפה של מתקנים "זוללי חשמל" לרבות תאורה, מיזוג, קרוק תעשייתי וחימום. אסקו מעמידה לרשות הלקוח מימון ואז חולקת עימו את החסכון מעצם הורדת צריכת החשמל ובמקביל עוסקת בקידום אגירת חשמל, הקמת תחנות כוח זעירות ופיתוח ניטור לרשת. ההשקעה באסקו היא ההשקעה הראשונה של קרן אלומה בתחום האנרגיה והחשמל, כאשר הראשונה היתה בתחום תשתיות התקשורת לאחר כשרכשה את מגדלי תקשורת.

 

תחנת כוח של חברת חשמל תחנת כוח של חברת חשמל צילום: יובקו למברב (Yovko Lambrev CC-BY-3.0)

 

מנכ״ל קרן אלומה, ינון יוגב, אומר כי הקרן החליטה להיכנס לתחום ההתייעלות האנרגטית וחלוקת החשמל לאור התפתחות התחום והחלטות ממשלת ישראל. ״התייעלות אנרגטית היא מקור האנרגיה הזול, הנקי והזמין ביותר. ממשלת ישראל הכריזה על יעד אגרסיבי של 17% התייעלות בצריכת אנרגיה בישראל עד 2030, ועל שורת צעדים ובראשם הטבות, מענקים, ערבויות והוצאת מכרזי התייעלות אנרגטית לרשויות ציבוריות בתחום בריאות, חינוך ובטחון. לאור הניסיון המצטבר הרב של מנהלי הקרן, אורי יוגב, מולי רבינא ואנוכי בפרויקטי אנרגיה וברפורמות משקיות בענף, אנו רואים באסקו פלטפורמה להשקעות המשך מצד אלומה בתחום האנרגיה ״, אמר.

 

BDO ישראל העניקו לאלומה ייעוץ פיננסי ועו״ד איזי הולדשטיין ממשרד שלו-הולדשטיין ליווה את אלומה ברמה המשפטית.

 

x