$
בארץ

מה עמד מאחורי הצילום של נתניהו עם "המתחסן המיליון"

בדרך לקלפי רה"מ נתניהו ינצל כל טיפה בבקבוקי החיסון כדי לגייס תמיכה פוליטית, גם מהמגזר הערבי. כי עכשיו זה לא כל כך רע בשבילו ש"ינהרו" לקלפיות

צבי זרחיה 14:4003.01.21

ראש הממשלה בנימין נתניהו התהדר בסוף השבוע בצילום עם המחוסן המיליון לקורונה - תושב אום אל פאחם, כדי להאדיר את כוחו הפוליטי בדרך אל הקלפי.

 

 

אלא שהיום התברר שהמחוסן שחלק תמונה עם נתניהו, שר הבריאות יולי אדלשטיין ואחרים הוא אסיר משוחרר שהורשע בעבירות חמורות ובהן שוד: מוחמד עבד אלווהאב ג'בארין בן 66 שריצה עונש של 14 שנה. כשהגיע שלשום לקבל את החיסון התבשר על ידי המחסן כי הוא המחוסן המיליון שיזכה להצטלם עם נתניהו.

 

בנימין נתניהו עם המחוסן המיליון לקורונה מוחמד ג'בארין בנימין נתניהו עם המחוסן המיליון לקורונה מוחמד ג'בארין צילום: לע"מ

 

שר הבריאות אדלשטיין הגיב היום לסוגייה ואמר כי הם לא חיפשו "מתחסן מחמד". אדלשטיין הוסיף כי "זו הוכחה לכך שהכל אותנטי, כולם מתחסנים, הטובים והרעים". קשה להניח שהעמדה של אדלשטיין מקובלת על נתניהו. רה"מ מחפש דרכים כדי למנף לעצמו כוח פוליטי ברכישת מיליוני חיסונים לתושבי ישראל. נתניהו הפך את מבצע הבאת החיסונים לאזרחי ישראל למוטיב המרכזי בקמפיין הבחירות בניסיון לגרוף קולות בקלפי.

 

 

 

גם הגעתו לתחנת החיסון באום אל פאחם, כמו גם ההתקרבות שלו אל יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ מנסור עבאס, וההדלפות מהליכוד לפיהן הוא שוקל למנות שר ערבי בממשלה הבאה - נועדו לא רק לגייס אהדה בקרב הקרב הציבור הערבי, אלא, לגרום לפירוד ולהתפרקותה של הרשימה הערבית המשותפת שגרפה בבחירות האחרונות 15 מנדטים.

 

סביר להניח שנתניהו לא באמת ידע עם מי הוא מצטלם קודם לקיום הטקס, אבל, מבחינתו, של נתניהו, שהזהיר ב-2015 כי "הערבים נוהרים בכמויות אל הקלפי" - מחוסן ערבי שמככב לצידו של רה"מ, הרי זה משובח.

 

נראה שעברו של המתחסן ה-2 מיליון שיצטלם עם נתניהו ייבדק בקפידה, לפני שיעמוד ליד רה"מ. אולי הפעם יהיה מדובר במחסנת מגוש הימין שבאמצעותה ינסה להפחית את התמיכה בגדעון סער ונפתלי בנט?  

x