$
בארץ

בגלל "טעות בחישוב": הוקפאה העברת עוד מנות חיסון לבתי החולים

משרד הבריאות הודיע לבתי החולים כי לא יקבלו עוד מנות חיסון השבוע. כך נודע ל-ynet. המשמעות היא שהם יחסנו רק את הצוותים הרפואיים ולא את האוכלוסייה: "נאמר לנו שנעשתה שגיאה בחישוב כמות החיסונים"

אדיר ינקו, ynet 20:2002.01.21

שורת בתי חולים קיבלו הערב (שבת) הודעה ממשרד הבריאות שלפיה לא יסופקו להם השבוע מנות חיסון לטובת חיסון האוכלוסייה, אלא רק לחיסון הצוותים הרפואיים. המשמעות: מבצע החיסונים בבתי החולים עשוי להיות מוקפא באופן זמני. כך נודע ל-ynet.

 

 

גם לקראת סוף השבוע קיבלו בתי החולים הוראה שלא לחסן את האוכלוסייה הכללית אלא רק את חברי הצוותים הרפואיים. "נאמר לנו שנעשתה שגיאה בחישוב כמות החיסונים", אמרו בבתי החולים.

 

בכיר במשרד הבריאות אמר: "נראה כרגע שבתי החולים לא יקבלו עוד מנות חיסון".  

שר הבריאות יולי אדלשטיין שר הבריאות יולי אדלשטיין צילום: לע"מ

 

בינתיים, מבצע החיסונים בישראל, שזוכה לשבחים בעולם, נמשך במלוא הקצב והיום נרשמו תורים גדולים ליד המתחם הסמוך לאצטדיון סמי עופר בחיפה, בקריית מוצקין, בבית החולים מאיר בכפר סבא, בחולון ובמקומות נוספים. אתמול עדכן משרד הבריאות כי מספר המתחסנים בישראל הגיע כבר למיליון בני אדם. זאת לאחר ששלשום נרשם מספר שיא של 153 אלף מתחסנים ביום ב-352 תחנות חיסון ברחבי הארץ.

 

מאות הגיעו למרפאות החוץ בבית חולים מאיר בכפר סבא על מנת לקבל חיסון. הגעתם גרמה להתקהלות רבה. רבים נאלצו לעמוד בתור זמן רב וחלקם אף לא זכו לקבל את החיסון, מה שגרם למרמור בקרב הבאים.

 

מבית החולים נמסר בצהריים כי "במתחם החיסונים של המרכז הרפואי מאיר חוסנו היום 1,300 איש. במהלך הבוקר פשטה שמועה שניתן להגיע גם ללא תור שנקבע מראש והדבר גרם לעומסים שלא היו צריכים להיות. נציגת צוות החיסון יצאה לממתינים והרגיעה שכולם יחוסנו ובלבד שיקפידו על מרווח בטוח שישמור על בריאותם וכך היה, לשביעות רצונם של כל הממתינים. צוות המחסנים עבד באופן מקצועי ויעיל ביותר ונתן מענה לכל האנשים שהגיעו, כולל לאלה שהיו ללא תור שנקבע מראש".

 

הודעה של קופת החולים מכבי על תורים פנויים לחיסוני קורונה במרכזי החיסון שלה גרמה לתורים ולפקקי ענק לפני הצהריים, בין היתר ליד אצטדיון סמי עופר בחיפה וגם בקריית מוצקין.

 

6,004 נדבקים חדשים אתמול, שיעור המאומתים 6.1%

 

הערב פרסם משרד הבריאות כי 6,004 ישראלים אובחנו אתמול כחיוביים לקורונה. שיעור הבדיקות החיוביות אתמול עמד על 6.1% - מעט גבוה מהימים האחרונים. בסך הכול בוצעו אתמול כ-89 אלף בדיקות. היום אובחנו עוד 2,154 מאומתים לקורונה.

 

כמו כן, מספר המאושפזים במחלקות הקורונה בבתי החולים ברחבי הארץ ממשיך לעלות, ולפי משרד הבריאות כעת מאושפזים 1,243 חולי קורונה. 739 חולים מאושפזים במצב קשה. 177 חולים מחוברים למכונות הנשמה. מספר הנפטרים עלה ל-3,384 – 30 מהם אתמול ושבעה היום.

 

מספר החולים הפעילים במוצאי שבת עומד על 48,701. כמעט אחד מכל חמישה חולים פעילים בישראל הוא תושב ירושלים, שם 9,448 מתושבי העיר מוגדרים כחולים. בבני ברק 2,073 חולים, בתל אביב יפו 1,438, בחיפה 1,292, באשדוד 1,256, בבית שמש 1,227, במודיעין עילית 1,175, בפתח תקווה 1,063, בבאר שבע 782, בנצרת 773, בביתר עילית 759, בראשון לציון 696, בחולון 639 ובנתניה 633.

 

שיעור הבדיקות החיוביות בשבעת הימים האחרונים בירושלים עומד על 12%, בבני ברק 15%, בתל אביב יפו 4%, בחיפה 5%, באשדוד 8%, בבית שמש 12%, במודיעין עילית 17%, בפתח תקווה 5%, בבאר שבע 5%, בנצרת 14%, בביתר עילית 24%, בראשון לציון 4%, בחולון 5%, בנתניה 5%, באשקלון 6%, ברחובות 4%, באלעד 16% ובטמרה 17%.

 

בתוך כך, נרשמה בסוף השבוע התפרצות קורונה בבית האבות "נווה באבוב" בבת ים. עד כה פונו מהמקום 21 חולים מאומתים ונערכות בדיקות לכ-150 דיירים במוסד. ראש העיר בת ים, צביקה ברוט, קיים הערב הערכת מצב בעקבות ההתפרצות. יש לציין כי כל הדיירים, כולל החולים, חוסנו בימים האחרונים לקורונה, יממה בלבד לפני ההתפרצות.

 

אתמול, נזכיר, הודיע משרד הבריאות כי התגלו בארץ עוד 18 בני אדם שנדבקו בזן המוטנטי שהתגלה בבריטניה, ומאז התפשט כבר לאזורים רבים בעולם. הזן הזה, נזכיר, מידבק לפי ההערכות בעד 70% יותר מהזן הרגיל, אולם לא נראה שהוא גורם למחלה קשה יותר או שהוא עמיד בפני החיסונים שפותחו.

x