$
בארץ

בשל עבודות תשתית: ברכבת ייסגרו את התחנות במרכז

החל מיום ראשון הקרוב ולמשך שבוע ייסגר קטע המסילה שבין תחנות ת"א ההגנה לת"א סבידור מרכז, לא תתאפשר נסיעה בין תחנות אלו, ותחנות ת"א השלום, בני ברק, פ"ת וראש העין צפון תיסגרנה זמנית לשירות; יופעלו היסעים חינמיים בין תחנות ת"א ההגנה ות"א סבידור מרכז

ליאור גוטמן 13:1230.12.20

רכבת ישראל הודיעה על שורה של שינויים בתנועת הרכבות באזור המרכז, זאת בשל עבודות תשתית. לפיכך, החל מיום ראשון ה-3.1.21 ועד ליום ראשון ה-10.1.21, ייסגר קטע המסילה שבין תחנות ת"א ההגנה לת"א סבידור מרכז, לא תתאפשר נסיעה בין תחנות אלו, ותחנות ת"א השלום, בני ברק, פ"ת וראש העין צפון תיסגרנה זמנית לשירות. ברכבת טוענים שיופעלו היסעים חינמיים בין תחנות ת"א ההגנה ות"א סבידור מרכז.

 

תחנת רכבת מרכז תחנת רכבת מרכז צילום: עופר צור

 

במקביל, החל מיום ראשון 10.1.21 ועד ליום שלישי 12.1.21 ייסגר קטע המסילה שבין תחנות ת"א סבידור מרכז להרצליה, לא תתאפשר נסיעה בין תחנות אלו ותחנות ת"א האוניברסיטה, בני ברק, פ"ת וראש העין צפון תיסגרנה זמנית לשירות. יופעלו היסעים חינמיים בין תחנות ת"א סבידור מרכז ובית יהושע (עם עצירה בצומת הסירה הסמוכה לתחנת הרצליה).

 

ההודעה של הרכבת תשבש במעט את הדיווחים של משרד התחבורה לפיהם כמות הנסיעות בתחבורה הציבורית לא פחתה בתקופת הסגר. היום (ד') התקיים דיון בנושא בוועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ יעקב מרגי. הוועדה אישרה את בקשת הממשלה להאריך את תוקפן של התקנות המגבילות את הפעילות בתחבורה בתקופת הקורונה למשך 28 יום נוספים – עד 28 בינואר 2021, כאשר המשמעות היא כי התפוסה באמצעי התחבורה הציבורית תישאר בשיעור של 75%.

 

היו"ר מרגי ביקש בפתח הדיון התייחסות לנושא תדירות התחבורה הציבורית, תגבור האוטובוסים בקווים העירוניים, הפעלת הסדרנית והחזרת פעילות הרכבת בסופי השבוע. לטענת משרד התחבורה אין ירידה בביקוש לתחבורה הציבורית בעקבות הסגר, בין היתר משום שבתי הספר פועלים כרגיל, וכי התפוסה המותרת נותרה על 75%. היו"ר מרגי אמר כי השמועות מלמדות על הורדת תדירות ונענה שלא רק שלא השביתו קווים אלא שהמשרד מפעיל 120% מהאוטובוסים – כולל אוטובוסים שהיו צריכים לצאת לגריטה. מנהלת אגף רישוי ותפעול תח"צ במשרד התחבורה, נעה אבירם, הוסיפה: "אין כל שינוי בתדירות הקווים, בשעות הפעילות ובימי הפעילות. אנחנו מאפשרים פעילות מלאה כדי לאפשר מרווח לנוסעים, וככל שפורסם אחרת הפרסום היה שגוי".

 

מנהל אגף הרכבות במשרד התחבורה התייחס לדרישת היו"ר מרגי לחזור להפעיל קווים בסופי השבוע, ואמר כי מספר קווים ישובו לפעילות בתחילת פברואר, בהם הקווים מכרמיאל לחיפה, מנהריה לחיפה ורכבת העמק. עם זאת, קווים רבים אחרים לא ישובו לפעילות בסופי השבוע בקרוב, בהם קווי חדרה ונתניה-תל אביב ומבנימינה דרומה, בשל המשך פרויקט החשמול, החלפת מערכות איתות ובטיחות וקליטת ציוד חשמלי לנסיעות הרצה.
x