$
בארץ

דיווח שוטף

שיעור בדיקות הקורונה החיוביות - 5.4%

מעל 3,400 מקרים חדשים התגלו מאז חצות, 10 בני אדם נפטרו; החל משבוע הבא: בתי החולים יקבלו פחות מנות חיסון; הממשלה אישרה את מפת הרמזור שעודכנה אתמול על ידי משרד הבריאות - ביותר מ-50% מהיישובים בארץ שמסומנים כאדומים וכתומים, לא יתקיימו לימודים בבתי הספר בכיתות ה'-י"ב

כלכליסט ו-ynet 21:3929.12.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

21:35 - משרד הבריאות: 3,404 אובחנו כנדבקים בקורונה מחצות, 10 חולים נפטרו

 

משרד הבריאות עדכן כי מחצות אובחנו 3,404 בני אדם כנדבקים בקורונה, מתוך יותר מ-63 אלף בדיקות שנערכו. אחוז הבדיקות החיוביות עמד על 5.4%. בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 623 חולי קורונה במצב קשה, מהם 158 מחוברים למכונות הנשמה. מפרוץ המגפה, 3,286 בני אדם בישראל נפטרו כתוצאה מסיבוכי הנגיף - 10 מהם היום ו-31 אתמול.

 

19:15 - החל משבוע הבא: בתי החולים יקבלו פחות מנות חיסון

 

בתי החולים הממשלתיים, ובהם גם בתי החולים הגדולים רמב"ם, איכילוב ושיבא, קיבלו הודעה ממשרד הבריאות כי החל מהשבוע הבא תצומצם הקצאת מנות החיסון המיועדות אליהם באופן משמעותי. זאת בצל החשש להאטה בקצב הגעת מנות חיסון נוספות לישראל, וגם בשל הזעם של קופות החולים, שטוענות כי מבצע החיסונים של בני ה-60 ומעלה שהחל השבוע בבתי החולים מגיע על חשבונן.

 

17:00 - משרד החינוך: החל ממחר מערכת החינוך תפעל על פי מפת הרמזור שעודכנה אתמול

 

הממשלה אישרה את מפת הרמזור שעודכנה אתמול על ידי משרד הבריאות, ומשרד החינוך הודיע כי החל ממחר מערכת החינוך תפעל על פיה, ולא לפי הסיווג הישן מ-17 בדצמבר כפי שהיה עד כה. כתוצאה מכך, ביותר מ-50% מהיישובים בארץ שמסומנים כאדומים וכתומים, לא יתקיימו לימודים בבתי הספר בכיתות ה'-י"ב. גנים וכיתות א'-ד' ימשיכו ללמוד כרגיל. ביישובים ירוקים וצהובים תמשיך הלמידה בבית הספר על פי מתווה משרד החינוך.

 

לימודים בבית ספר בימי קורונה לימודים בבית ספר בימי קורונה צילום: רויטרס

 

16:00 - החל משבוע הבא: קופת חולים כללית תפתח מוקדי חיסונים גם ביישובים קטנים בדרום הארץ

 

החל מהשבוע הבא ייפתחו מוקדי חיסונים גם במרכזים הרפואיים של קופת חולים כללית ביישובים קטנים בדרום הארץ. מוקדי החיסונים ייפתחו ביישובים ספיר, צוחר, כסייפה, מצפה רמון והמועצה האזורית רמת הנגב. הצעד יתאפשר הודות להזמנת מגשים קטנים יותר של חיסוני הקורונה בכמות שבין 10 ל-50 בקבוקונים - כלומר בין 60 ל-300 חיסונים.

 

 

 

12:50 - 1,753 צעירים עד גיל 20 התחסנו: אלו היישובים המובילים במספר המתחסנים

 

הערים הגדולות הן גם המובילות במספר המתחסנים. כך עולה מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר (יום ג') לראשונה. מהנתונים עולה כי בתל אביב-יפו חוסנו כמעט 27 אלף בני אדם, ובירושלים קרוב ל-24 אלף. יש לציין כי מדובר על מספר התושבים הרשומים בערים השונות ולא במוקד שבו בוצע החיסון.

 

שיעור המתחסנים ביחס לאוכלוסייה הנמוך ביותר נרשם בעיקר ביישובים ערביים וביישובי הפזורה הבדואית – לצד כמה יישובים חרדיים. ערד, קריית שמונה וקריית טבעון מובילות בשיעור המתחסנים. המספר הגדול ביותר נרשם בתל אביב. מתברר כי 11% מהמתחסנים הם בני פחות מ-60, חלקם צוותי רפואה. עד כה חוסן אחד מכל חמישה ישראלים בני יותר מ-60.  

חיסון לקורונה חיסון לקורונה צילום: רויטרס

 

היישובים המובילים במספר המתחסנים, לפי שיעור מתחסנים ל-10,000 נפש, הם ערד, קריית שמונה, קריית טבעון, מבשרת ציון, קריית מוצקין, קריית ביאליק, נהריה, כרמיאל, אילת, רמת השרון, חיפה, גני תקווה, דימונה, הרצליה וירוחם.

 

בתחתית המתחסנים נמצאים היישובים מודיעין עילית, שגב שלום, תל שבע, לקיה, ירכא, כסיפה, ערערה בנגב, ביתר עילית, כפר מנדא, ג'לג'וליה, אלעד, חורה, כפר קאסם, עין מאהל ודאלית אל-כרמל.

 

08:45 - אתמול אובחנו 5,449 נדבקים בקורונה, שיא מתחילת אוקטובר

 

שיא נדבקים מתחילת אוקטובר: 5,449 ישראלים אובחנו אתמול (יום ב') עם נגיף הקורונה, המספר הגבוה ביותר שנראה בישראל מאז 5 באוקטובר, אז אובחנו 5,721 נדבקים ביממה. כך עולה מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר.

 

לפי הנתונים, אתמול פוענחו קרוב כ-98 אלף בדיקות ושיעור הבדיקות החיוביות עמד על 5.6%. זו הפעם הראשונה מאז חודש אוקטובר ששיעור הבדיקות החיוביות גבוה מ-5%. בבתי החולים מאושפזים 1,025 חולי קורונה, מהם 593 שמצבם קשה. 146 חולים מחוברים למכונת הנשמה. מאז פרוץ המגפה נפטרו 3,256 חולי קורונה – 18 מהם אתמול.

 

בישראל 38,656 חולים פעילים. 7,605 מהם מתגוררים בירושלים (כ-20% מסך כל החולים הפעילים בישראל). הצבע הכללי הנוכחי של ירושלים ברמזור הוא אדום, אך העיר מחולקת לרבעים – וכמה מהם בצבעים אחרים.

 

7:50 - כמעט חצי מיליון ישראלים התחסנו עד כה לקורונה, מהם כ-115 אלף אתמול

 

קצב החיסונים לקורונה בישראל עולה ובתשעה ימים התחסנו 495 אלף בני אדם - יותר מכל הנדבקים מתחילת המגפה. ממשרד הבריאות נמסר הבוקר (יום ג') כי אתמול התחסנו 115,400 ישראלים לעומת כ-97 אלף שלשום. "לא סתם אנחנו המדינה המובילה בעולם במהירות ההתחסנות", אמרו במשרד.

 

מתחם חיסונים בתל אביב מתחם חיסונים בתל אביב

 

כל המתחסנים עד כה קיבלו את הזריקה הראשונה של החיסון של חברת פייזר, שעדיין לא מבטיחה חסינות מלאה מפני הנגיף. 21 יום אחרי מועד קבלת החיסון הראשון יקבלו האזרחים שחוסנו זריקה נוספת של החיסון, וכעבור כשבוע מקבלת הזריקה השנייה צפויה להיות בגופם רמה גבוהה מספיק של נוגדנים.

 

הנתונים באים בזמן שישראל נמצאת בסגר שלישי, במטרה להוריד את התחלואה העולה בנגיף הקורונה, ובשיא מבצע החיסונים. אתמול הגיעו אזרחים בני פחות מ-60 לתחנות חיסון שונות ברחבי הארץ, בעיקר בפריפריה ולתחנות של קופת חולים כללית, והצליחו להתחסן נגד קורונה אף שהם לא נמצאים בקבוצות התעדוף של משרד הבריאות. הסיבה המרכזית היא החשש מכך שהחיסונים שלא ינוצלו ייזרקו לפח. 

 

7:00 - שיא של כמעט 3 חודשים במספר הנדבקים בקורונה

 

משרד הבריאות עדכן כי מחצות ועד 22:41 אובחנו 4,513 חולי קורונה חדשים בישראל, הנתון הגבוה ביותר מאז 5 באוקטובר.  לראשונה זה חודשיים וחצי: שיעור החיוביים גבוה מ-5%. ביממה החולפת ניתנו 471 דו"חות על יציאה ממקום המגורים למטרה או לפעולה אסורה. 

 

מתחם חיסונים בתל אביב מתחם חיסונים בתל אביב

 

x