$
משפט

פרסום ראשון

רשת מחסני תאורה תוכל לפעול בתקופת הסגר ולמכור מוצרים חיוניים

פתיחת החנויות תתאפשר לאחר שביום שישי האחרון הגישה המדינה בהסכמה הודעת עדכון שבה נמסר על תיקון נרחב בתקנות, לפיו חנויות יוכלו לפעול גם בימי הסגר ובלבד שימכרו מוצרים חיוניים בלבד. נציגי המדינה הבהירו בבג"ץ כי בעקבות תיקון התקנות, חנויותיה של העותרת יוכלו לפעול גם בימי הסגר

רשת "מחסני תאורה", המפעילה 48 סניפים, תוכל לפעול בימי הסגר. זאת, בכפוף לכך שתציע למכירה ותמכור, מוצרים חיוניים בלבד. נציגי המדינה הבהירו בבג"ץ כי בעקבות תיקון התקנות, חנויותיה של העותרת יוכלו לפעול גם בימי הסגר, בכפוף לכך שתציע למכירה, ותמכור, מוצרים חיוניים בלבד, ובכפוף לעמידה במגבלת התפוסה הקבועה בתקנות. עוד הבהירו נציגי המדינה כי הוראות אלה יחולו על כל בית עסק המהווה "חנות למכירת מוצרים חיוניים או בית עסק למתן שירות חיוני" .

 

 

 

ההסכמות אליהן הגיעה הרשת ונציגי המדינה בבג"ץ הושגו במסגרת עתירה שהגישה הרשת לאחרונה, באמצעות עורכי הדין רם ז'אן ורועי דותן ממשרד עוה"ד AYR – עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ ושות'.   

חנות מחסני תאורה בצומת בילו חנות מחסני תאורה בצומת בילו צילום: ערן גרנות

 

הרשת טענה בעתירה שהגישה באוקטובר 2020 כי נמנעה ממנה האפשרות לפתוח את חנויותיה – חנויות לפתרונות תאורה, הגם שעיקר עיסוקה בממכר ציוד חיוני הנחוץ לתחזוקת הבית. מהחלטת בג"ץ עולה כי ביום שישי האחרון הגישה המדינה בהסכמה הודעת עדכון נוספת שבה נמסר על תיקון נרחב בתקנות שנכנסו לתוקפן עם הסגר השלישי. על פי תיקון זה בהגדרת חנות למכירת מוצרים חיוניים או בית עסק למתן שירות חיוני אשר תוכל לפתוח את שעריה גם בתקופת הסגר, תיכלל גם חנות לממכר מוצרים הדרושים לתיקונים חיוניים, לתחזוקת מערכות תשתית של הבית, כגון תיקונים במערכת חשמל, אינסטלציה, גז וחימום ובלבד שהיא מציעה למכירה ומוכרת מוצרים אלה בלבד. נוכח ההסכמות אליהן הגיעה הרשת ונציגי המדינה ולמעשה יכולתה לפעול בסגר השלישי , הודיעה הרשת העותרת כי אינה עומדת עוד על עתירתה.

 

עו"ד רם ז'אן עו"ד רם ז'אן צילום: אופיר אייב

x